Kış Semineri FİFA Atletizm Sınavı Malatya'da Yapıldı

Merkez Hakem Kurulu(MHK) tarafından düzenlenen ‘Kış Semineri FİFA Atletizm Sınavı’ Malatya’da yapıldı. Hakemler önce atletik teste tabi tutuldu, daha sonra seminere katıldı.

Kış Semineri FİFA Atletizm Sınavı Malatya'da Yapıldı Bölge

Malatya, Elazığ, Tunceli ve Adıyaman’dan ulusal ve bölgesel hakemler, önümüzdeki hafta başlayacak ikinci yarılar öncesi Malatya’da bir araya geldi. İkinci yarı hazırlıkları kapsamında atletik teste tabi tutulan hakemlere seminer verildi. Atletik test ve seminerler, İnönü Üniversitesi Atletizm pistinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 saat süren teste 40 hakem katılırken, genç hakemler test kuralları gereği 40 metreyi 7 saniyede koşmaya çalıştı. Toplamda 20 tur 150 metre koşan hakemler, testi geçmek için ter döktü.

“PROFESYONEL HAKEMLİĞE GEÇİŞİ ARTIRDIK”

Yapılan test sonrası Merkez Hakem Kurulu Üyesi Zafer Demir tarafından hakemlere eğitim semineri verildi. Özel bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde MHK’nin yaptığı çalışmalardan bahseden Demir, “Temmuz 2015 tarihi itibari ile atanan Merkez hakem Kurulu altı aylık süreçte oldukça yeniliklere ve güzelliklere fırsat verdi. Yaptığımız çalışmalardan bazılarını anlatmak istiyorum. Bu süreç içerisinde yaş sınırı 45 olan üst klasman hakemlerinin yaş sınırını 47’ye çıkardık. Alt limiti 22 yaşına çıkardık. Böylelikle yaş aralığını genişletmiş olduk. 22 yaşındaki bir hakem arkadaşımız da üst klasmanda süper ligde maçları yönetebilecek. Profesyonel hakemliğe geçişi artırdık. Geçen yıl 7 profesyonel hakemimiz varken, bu yıl 9’a çıkartıldı. Yıl sonunda bu sayıyı daha da artırıp üst klasman hakemlerimizin tamamını profesyonel hakem yapma düşüncesi içerisindeyiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 366
Bu Ay : 3810
Toplam : 3810

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom