Büyükşehir Meclis Toplantısı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.

Büyükşehir Meclis Toplantısı Yapıldı Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında yapılan toplantıda, Denetim Komisyonu üyelerinin seçiminin yanı sıra birçok konu görüşüldü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı açılışında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptığı kısa konuşmada terörü kınadı. Hafta sonunda Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan Malatyalı Özel Harekat Polis Memuru Buhari Ağçelik başta olmak üzere diğer tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Çakır, “Terörle mücadelemiz ülke olarak devam ediyor. Terör hiçbir zaman amacına ulaşamayacak. Bu olaylar, birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesine vesile olsun. İstanbul’da da canlı bomba terörü oldu. Burada yabancı uyruklu turistler öldü. Temelde ülkemiz hedef alındı.

Terör ve şiddetin her türlüsünü bir kez daha kınıyoruz. Bir an önce bitmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu. Çakır’ın konuşmasının ardından gündem dışı verilen tekliflerin görüşülmesinin ardından gündem maddelerine geçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi gizli oyla yapılırken, yapılan seçimler sonucunda bir yıl boyunca görev yapacak olan Denetim Komisyonu Üyeliklerine Hakan Çiftçioğlu, Ramazan Özcan, Mehmet Baysar, Mehmet Reşat Güzel ve Selim Gültekin seçildi. Büyükşehir Meclisi, 2016 yılı Meclis Toplantılarını her ayın 2. haftasının Çarşamba günleri yapmayı kararlaştırırken, tatil ayının ise gerektiğinde gelecek aylarda belirlenmesine karar verdi.

Belediye Meclisi, MASKİ tarafından Pütürge ilçesi Taşmış, Yediyol, Korucak, Tatlıcak ve Ömerli mahalleleri, Doğanşehir ilçesi Elmalı ve Çığlık mahalleleri ile Darende ilçesi Yenice Mahallesi’ne içme suyu ve kanalizasyon şebeke yapım işi ile ilgili kredi kullanımı için Çakır’a yetki verilmesini kararlaştırdı. Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, gündemde bulunan imar ağırlıklı diğer maddelerin bir kısmını karara bağlarken, bir kısmını ise erteledi. Bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı Toplantısının 2. oturumunu 19 Ocak Salı günü saat 14.00’te yapılmasını kararlaştırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 725
Bu Ay : 5091
Toplam : 5091

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom