MİAD'dan MTSO'ya Ziyaret

Malatyalı İş Adamları Derneği(MİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aktaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

MİAD'dan MTSO'ya Ziyaret Malatya Haber

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatyalı İş adamlarının Türkiye ekonomisinde çok büyük söz sahibi olduklarını ifade ederek, “Biz Malatya dışında yaşayan hemşehrilerimizin Malatya’ya daha fazla yatırım yapmalarını arzu ediyoruz” diye konuştu.

Erkoç, son dönemlerde Malatyalı iş adamları ile ticari ve manevi bağı koparmama gayreti içerisinde olduklarını dile getirerek, “Malatya sanayi ile çok geç tanışan bir kent. Malatya sanayisini belli bir noktaya taşımak içinde Malatya dışında yaşayan hemşehrilerimizin Malatya’da daha fazla yatırım yapmalarını arzu ediyoruz. Malatya’da gerekli yatırım ortamını hazırladık. Organize sanayi bölgeleri bu anlamda belli bir noktaya geldi. İnşallah sizlerinde desteğiyle hep birlikte Malatya’yı kalkındırırız” ifadelerine yer verdi. Malatyalı İş adamlarının son dönemlerde Malatya’ya yatırım yapmaya başladığını ancak bunun yeterli olmadığını söyleyen MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aktaş ise Malatyalı iş adamlarının İstanbul’da ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde geniş bir etki alanına sahip olduklarını söyledi.

Malatyalıların her konuda çalışkan insanlar olduğunu dile getiren Aktaş, “Malatya’ya yatırım noktasında da son birkaç yıldır bazı yönetim kurulu arkadaşlarımız yatırım yapıyorlar ama bu yeterli değil, sayıyı biraz daha arttırmamız gerekiyor. Malatya’da yatırım için gerekli koşullar var. Bu dönemde kabinede Malatyalı Bakanlarımız da var. Bu konuda da şanslı bir dönemde olduğumuzu düşünüyorum. Bunu çok iyi değerlendirmemiz lazım. Bizler Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte el ele vererek Malatya’nın kalkınması için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 246
Bu Ay : 5440
Toplam : 5440

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom