Nihat Abacı'ya Plaket Verildi

Malatya’da, yerel gazetelerin satışını arttırmak amacıyla başlatılan, ”Yerel gazete al, altın kazan” kampanyası nedeniyle Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı’ya plaket verildi.

Nihat Abacı'ya Plaket Verildi Malatya Haber

Malatya Gazeteciler Cemiyeti tarafından, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Malatya Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyelerince düzenlenen programda BİK Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı’ya, yerel gazetelerin satışını arttırmak amacıyla başlatılan, ”Yerel gazete al, altın kazan” kampanyası nedeniyle, teşekkür plaketi verildi. “Yerel basına yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ederiz. Malatya Gazeteciler Cemiyeti” yazılı plaketten memnuniyetini dile getiren BİK Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün kutlayarak, kampanya hakkında bilgi aktardı.

Abacı,“Günümüzde internet ortamından ötürü gazeteler fazla satılmıyor, okunmuyor. Bu nedenle Basın ilan Kurumu Malatya Şubesi olarak ‘yerel gazete al altın kazan’ kampanyası başlattık. Gayemiz, zamanın tanığı olan gazetelerin daha fazla satılmasıdır. Bu günkü medya internete doğru kayıyor. Haberlerin takibi, görsel ve cep telefonundan dahi haberler okunabiliyor, onlara da saygı duyuyorum Ama günümüzün zamanımızın tanığı olan gazetelerin de unutulmaması ve gazete kültürünün yok olmaması için herkes üzerine düşeni yapmalıdır. En azından bir yerel ve bir ulusal gazeteyi alarak evlerine götürmeliler. İnternet medyasında 50 yıl sonra bu haberleri bulabilecek miyiz? Ama zamanın tanığı gazete sayfalarında 50 yıl sonra bugün Malatya’da ne olmuş, bulabiliriz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 651
Bu Ay : 7448
Toplam : 7448

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom