Sarıkamışı 1930 Rakımda Andılar

Malatya Bisiklet Ve Doğa Sporları Derneği Kulüp Başkanı Mustafa Ekici, “1915 yılında Sarıkamış’ta ki şehitlerimizi anmak için bir arada buluyoruz.

Sarıkamışı 1930 Rakımda Andılar Türkiye-Dünya

Pedallar Sarıkamış İçin Çevrildi

Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonla Malatya Bisiklet Ve Doğa Sporları Derneği Kulübü sporcuları “Sarıkamış Şehitleri” için 1930 rakımlı kubbe dağına pedal çevirdi.
Beş saat pedal çeviren bisikletçiler “Sarıkamış Şehitleri” için 1930 rakımlı Kubbe geçidinde dua etti, istiklal marşı okundu.

BAŞKAN POLAT, “ÜLKENİN EVLATLARI OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ LAYIKIYLA YAPMAMIZ GEREKMEKTEDİR”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Malatya Bisiklet Ve Doğa Sporları Derneği Kulüp Başkanı, sporcular ve vatandaşların katılımıyla sabah 8.00’da Yeşilyurt Belediye Binası önünde start alan etkinlik başlangıcında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Tarihi söylentiler değil, önemli olan bu toprakların nasıl alındığı ve korunduğudur. Beş yılda 2,5 milyon şehit vermiş bir ülkenin evlatları olarak üzerimize düşen görevleri layıkıyla yapmamız gerekmektedir” dedi. 

Konuşmasında günümüzde yaşanan savaşlara da değinen Polat; “Osmanlı’nın dünyaya göstermiş olduğu adalete şu anda çok ihtiyacımız var. Biz Suriye’de 600 yıl, Filistin’de 400 yıl adaletle hükmetmişiz ve herhangi bir sıkıntı yaşanmamış. Ama 1900 yıllarda egemenliği bizim elimizden çıkan bu topraklarda kan hiçbir zaman durmadı. Milletimizin bu azmi ve imanıyla ülkemiz o günlerine mutlaka dönecektir. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sporcu kardeşlerimiz inşallah sağ salim bu yolcuğu tamamlayacaklar. Rabbim yardımcıları olsun” şeklinde konuştu.

Sporcuları kubbe dağında karşılayan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, “Bugün Malatya Bisiklet Ve Doğa Sporları Derneği ile güzel ve anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdik. Sporcularımız soğuk havada, karlı, virajlı dik yokuşu olan, zorlu parkuru bisikletleriyle beş saatte kat ederek, 1930 rakımlı kubbe geçidine geldiler. Yaklaşık 100 bisikletli sporcumuz katıldı ve kubbe dağının zirvesinde istiklal marşı okuyarak, şehitlerimize dua ettik. 1915 tarihi bizim tarihimizde en acı duyduğumuz bir yıl oldu. Üzerinde yüz yıl geçmesine rağmen acılarını hiç unutmadık, unutmayacağız” dedi.

Malatya Bisiklet Ve Doğa Sporları Derneği Kulüp Başkanı Mustafa Ekici, “1915 yılında Sarıkamış’ta ki şehitlerimizi anmak için bir arada buluyoruz. Ülkemizde o gün de bugün de dıştan gelen nifaklar var. Bizler bu nifaklar karşısında her zaman bir ve beraber olacağız. Burada bulunan herkese, Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bugün bizlerle buraya kadar gelen değerli sporcu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom