Malatya'ya Tanıklık Ettiler

Malatya'da 1923 yılından beri yayınlanan yerel gazetelerin ilk sayılarının sergilendiği “Zamanın Tanığı Sayfalar” adlı sergi açıldı.

Malatya'ya Tanıklık Ettiler Malatya Kültür-Sanat

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlamaları çerçevesinde Malatya Gazeteciler Cemiyeti tarafından Malatyapark AVM’de 'Zamanın Tanığı Sayfalar' adlı sergi açıldı.

Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 1923 yılından başlayarak Malatya’da yayınlanan yerel gazetelerin ilk sayılarının sergilendiği “Zamanın Tanığı Sayfalar” adlı serginin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Defterdar Murat Yiğiter, Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Muhtarlar Derneği Başkanları ve muhtarlar, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Nihat Abacı, Basın Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Halil Kılıç, MASKİ Çevre Müdürü Cumali Çelik, daire müdürleri, basın kuruluşları temsilcileri ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, her yıl bir tarihi özelliği olan sergiyi Araştırmacı Nezir Kızılkaya’nın çalışmalarıyla Malatya Park AVM’de açtıklarını belirterek “Malatya Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü daha da etkin hale getirmek için bu yılda Zamanın Tanığı Sayfalar sergisini düzenlemiştir. Katıldığınız için teşekkür ediyoruz.

Bu sergi, 100 yıllık basın çalışanlarının alın terinin sergilenmesidir” diye konuştu. Malatya Valisi Süleyman Kamçı ise 100 yıllık bir emek ürünü olan gazetelerin sergisini açacaklarını belirterek, “Basın çalışanlarının 10 Ocak günlerini tebrik ediyorum. Bu sergide 1923’den bu yana yayınlanan gazeteler sergileniyor. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününün kutladığımız bu günde çalışanların emeklerinin bu günlere taşınması oldukça önemlidir. Malatya Gazeteciler Cemiyetini ve bu sergiyi hazırlayan Nezir Kızılkaya arkadaşımızı tebrik ediyorum. Basın eserlerinin sergisini açarak bu mutlu gününüzü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Serginin açılışı ise Malatya Valisi Süleyman Kamçı ve protokol tarafından yapıldı. Malatya Gazeteciler Cemiyeti tarafından hazırlanan plaket, Vali Süleyman Kamçı tarafından sergiyi düzenleyen Nezir Kızılkaya’ya verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 284
Bu Ay : 9164
Toplam : 9164

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom