Vatandaşlara Dolandırıcılara Karşı Uyarı

Malatya Tüketici Eğitim ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, telefon, internet ve kapıda satış yapan dolandırıcılara karşı tüketicileri uyardı.

Vatandaşlara Dolandırıcılara Karşı Uyarı Malatya Haber

Malatya Tüketici Eğitim ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, sayısı ve yöntemi her geçen gün artan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

Vatandaşları uyarmak için Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetinde basın açıklaması yapan Düzova, vatandaşların halen yeteri kadar bilinçli davranmadığını kaydetti. Düzova, “Bir tüketicimiz internet üzerinden bir araba buluyor. Arabanın değeri 62 bin lira. Bu arabayı satın alıyor ve İstanbul’a bu arabayı almaya gittiğinde tüketicimiz arabayı bulamıyor. Mesela, sigortada veya bankada biriken paranız var. ‘Bir hesap numarası verin bu para size aktarılacak’ deniliyor tüketicilerimize. Ayrıca kendilerini emniyet görevlileri olarak tanıtıp şu kadar para yatırın deniliyor. Tüm bunlara rağmen tüketicilerimiz yaşanılanlardan ders çıkarmıyor” şeklinde konuştu.

Tüketicilerin bilinçli davranması gerektiğine vurgu yapan Düzova, kapı kapı gezip insanları dolandıran kişilerin olduğunu söyledi. Düzova, “Burada tüketicilerimizin yapacağı birçok şey var. Ancak her nedense bunu da üzülerek belirtirim ki, tüketicilerimiz bunlardan ders almıyor. Vatandaşlarımız, cep telefonlarına herhangi mesaj geldiği zaman asla bu tuzağa düşmesinler ve o numarayı aramasınlar. Gelen mesajlarda herhangi bir şüphe duyuyorsanız, mesajlara cevap vermeden hemen silin. Telefonla sürekli rahatsız ediliyorsanız bunu ilgili makamlara bildirin. Tüketicilerimizin bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor. Tüketicilerimizin de birbirlerini bilgilendirmeleri gerekiyor. Aksi halde bu gibi olumsuzluklar devam edecek” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 641
Bu Ay : 5531
Toplam : 5531

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom