Kamçı, TRT Gap Radyosuna Katıldı

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, TRT Gap Diyarbakır radyosunda yapımcılığını İbrahim Halil Şahin, sunuculuğunu Mustafa Yalın’ın yaptığı “Yöremizden” adlı programa canlı telefon bağlantısı ile katılarak Malatya’nın 2015 yılını değerlendirerek, 2016 yılında yapılacak çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

Kamçı, TRT Gap Radyosuna Katıldı Malatya Haber

Sağlıktan Spora, Eğitimden Ulaşıma, Kayısıdan Sanayiye kadar birçok konuda bilgi veren Vali Kamçı, programda yaptığı konuşmada, 2015 yılı içerisinde bölge hastanesi niteliğindeki 640 yataklı devlet hastanesinin kroner, anjiyo ve açık kalp ameliyatı yapmaya başladığını bunun da Malatya için sevindirici bir durum olduğunu belirtti. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi içerisinde Karaciğer Nakil Hastanesinin de hizmete girdiğini kaydeden Vali Kamçı, Malatya’nın Tıp Merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini, karaciğer nakli konusunda da ihtisaslaştığını söyledi.

2015 yılında 6.sı yapılan Uluslararası Film Festivali ve her yıl yapılan Anadolu Kitap Fuarı etkinliklerinin bu yılda devam edeceğini Battalgazi ilçesindeki Aslantepe Höyüğünün Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) dünya kültür mirası listesine alındığını beyan etti. Spor anlamında 25.000 kişilik Arena stadı inşaatının devam ettiğini ve 2016 yılında tamamlanacağını ayrıca ilimizde olimpik yüzme havuzları ile kapalı spor salonlarının yapıldığını söyledi. 35 Okul 500 derslik yapıldığını 2016 yılında da 23 okul ve 444 derslik yapılacağını dile getiren Vali Kamçı, ilimizde kayısının çok önemli bir yer tuttuğunu ve 300 milyon dolara yakın bir ihracatın gerçekleştirildiğini ifade etti.

Kayısı için yapılan çalışmalar içerisinde soğuk hava depolarının yer aldığını anlatan Malatya Valisi Süleyman Kamçı, çalışmalara rağmen kayısının hak ettiği değeri almadığını düşündüğünü belirtti. 2015 yılında kayısı rekoltesinin düşük olduğunu ifade eden Vali Kamçı, bu sene kayısının bol meyve vermesi temennisinde bulundu. Kömürhan tüneli ve köprüsü hakkında da bilgi veren Kamçı, “Karayolları üzerinde tünel çalışmalarının devam ettiğini belirterek Hekimhan, Karahan, Erkenek ve Malatya ile Elazığ’ı birleştirecek olan Kömürhan tüneli ile Kömürhan köprüsünde çalışmalar devam etmekte olup bu yıl hizmete girmesini bekliyoruz” dedi.

Kamçı, 2016 yılında Kuzey Çevre Yolu inşaatına başlanmasını hedeflediklerini, hızlı tren projesinin ihalesinin yapıldığını, bunun için de adım atılması gerektiğini belirtti. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent tüfenkçi'nin de katkılarıyla hedeflerin gerçekleştirileceğini dile getiren Vali Kamçı, kentin kültür ve sosyal gelişimini artıran film festivalinin, 2016 yılındaki etkinliklerinin daha kapsamlı yapılacağını ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 722
Bu Ay : 8781
Toplam : 8781

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom