“Kitap Veren Ağaç Okunur” Özal İlkokulu’nda

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından hayata geçirilen ve çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla “ Kitap Veren Ağaç Okunur” projesi dahilinde öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

“Kitap Veren Ağaç Okunur” Özal İlkokulu’nda Malatya Eğitim

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından hayata geçirilen ve çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla hazırlanan “ Kitap Veren Ağaç Okunur” projesi Fırat İlkokulu, Cengiz Topel İlkokulu’ndan sonra Özal İlkokulu öğrencileri ile buluştu.

Özal Köyü İlkokulu’nda konuşan Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, projenin öğrenciler tarafından ilgi ile karşılandığını söyleyerek, çocukların kitapları zevkle okuduklarını görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Proje kapsamında Malatya’da birçok okula ve öğrenciye ulaşmak istediklerini vurgulayan Pektaş, “ Kitaplar çocuğu da, yaşamı da güzelleştiren yapıtlardır”   dedi.

Özal Köyü İlkokulu Müdürü Mehmet Ali Avşar,  yapılan çalışmanın öğrenciler ve öğretmenler adına çok anlamlı olduğunu söyleyerek, özellikle maddi imkânsızlıklar içinde bulunan çocukların farklı ve çeşitli kitapları okuma imkânına kavuştuklarını söyledi. Yapılan çalışmayı desteklediklerini söyleyen Avşar,  “Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

Özal Köyü öğrencileri yapılan çalışmadan dolayı Kent Konseyi Genel Sekreterine ve Çocuk Meclisine teşekkür ettiler.
Genel Sekreterlikten alınan bilgiye göre proje kapsamında hazırlanan minyatür ağaç belirli aralıklarla okullarda öğrenciler ile buluşmaya devam edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 202
Bu Ay : 3759
Toplam : 3759

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom