Domuz Gribi Açıklaması

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekim vekili ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, Malatya’da kurumlarına herhangi bir domuz gribi vakasının intikal etmediğini söyledi.

Domuz Gribi Açıklaması Malatya Yaşam-Sağlık

Prof. Dr. Ünsal Özgen, Türkiye’de ve Malatya’da şu anda bir grip mevsiminde olduklarını ifade ederek, son günlerde Türkiye’de yine ortaya çıkan H1N1 virüsü vakalarına henüz Malatya’da rastlanmadığını söyledi. Kimsenin domuz girişi şüphesi ile tedavi altına alınmadığını vurgulayan Özgen, “Grip mevsimindeyiz şuanda, her sene bu mevsimlerde bir grip salgını oluyor. Sadece Malatya değil Türkiye genelinde havaların soğumasıyla birlikte grip hastalarında bir artış yaşanıyor. Bizde de aynı şekilde grip hastalarında poliklinik seviyesinde artış yaşanılabilir. Ancak halkın algıladığı domuz gribi olarak nitelendirilebilecek bir tane bile domuz gribi vakası yok. Bu anlamda riski olan bir tane bile hastamız yok. Ancak biz buna grip benzeri şikayetlerle müracaatlar var diyebiliriz. Buda her yıldan farklı değil” diye konuştu.

Başhekim Vekili Özgen, henüz bir vaka gözükmediği için hastane ya da sağlık kuruluşlarının alarm durumunun olmadığını da sözlerine ekledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 866
Bu Ay : 15042
Toplam : 15042

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom