Kamçı, Yazıhan'da Törenlere Katıldı

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Yazıhan ilçesinde düzenlenen İyi Tarım Uygulamaları Sertifika Töreni ve Toplu Sünnet Töreni’ne katıldı.

Kamçı, Yazıhan'da Törenlere Katıldı Malatya İlçe

Vali Süleyman Kamçı, Yazıhan ilçesinde düzenlenen etkinliklere katıldı. Kamçı, ilk olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Kayısı Belgelendirme Ltd. Şti. tarafından düzenlenen İyi Tarım Uygulamaları Sertifika Töreni’ne katıldı. Burada Yazıhan Ziraat Odası Başkanı Yunus Kılınç ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi il genelinde ve ilçede yapılan İyi Tarım Uygulamaları hakkında bilgi verdi. Katılımcılara hitap eden Vali Kamçı, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca uygulamaya geçirilen ve Yazıhan ilçemizde de uygulanan İyi Tarım Uygulamaları, tarım ürünlerinin topraktan sofraya kadar uzanan bütün üretim ve pazarlama aşamalarını kapsar. İyi Tarım Uygulamalarının amacı, çevreye duyarlı, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen, doğal kaynakları koruyan, izlenebilirlik ve gıda güvenliğinin sağlandığı, sosyal olarak yaşanabilir çevreyi, ekonomik açıdan karlı ve sürdürülebilirliği, doğru zamanda doğru dozajda ruhsatlı ilaç kullanımını, hijyen koşullarının uygun standartlara getirilmesini, bilinçli üretimin gereği olan toprak analiz sonuçlarına göre gübre kullanımını, gerçekleştirmiş bir tarımsal üretimdir” diye konuştu. Kamçı, İyi Tarım Uygulamaları ile üretilen ürünlerin güvenli gıdalar olduğunu söyledi. Kamçı, “İyi Tarım Uygulamaları ile üretici bu konuda yetkilendirilmiş kuruluşlara başvurarak, üretimin her aşamasını kayıt altına alarak, sonunda iyi tarım ürünü sertifikası almaktadır. İyi Tarım Uygulamaları ile üretilen ürünler tüketicinin daima tercih edeceği güvenli gıdalardır.

İyi Tarım Uygulamaları ile ilgili olarak Yazıhan İlçemizde 2014 yılında 29 çiftçiye 2 bin 961 dekar alan için 148 bin 085,45 TL destekleme ödemesi yapılmış iken, 2015 yılında toplam 452 çiftçiye 23 bin 914 dekar alan için bir milyon 195 bin 700 TL destekleme ödemesi yapılmıştır. Umuyorum ki bu kıymetli çalışmalar ülke tarımına can suyu olacak, Malatyalı hemşehrilerimiz çok daha iyi şartlar altında üretim yaparak ekonomimize hatırı sayılır katkılarda bulunacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle çalışmalarınızın hayırlara vesile olmasını diliyor, Malatya’mıza ve ülkemize yeni ufuklar açmasını ümit ediyor, hepinize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Kamçı, Grup Sertifikasyon Belgesini Başkan Kılınç’a verdi. Başkan Kılınç da Vali Kamçı’ya ilçe tarımına yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederek, günün anısına plaket verdi. Kamçı, daha sonra Yazıhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı ve Yazıhan Belediye Başkanlığının organizesi ile tertip edilen Toplu Sünnet törenine katıldı. Burada Yazıhan İlçe Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ve İlçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu’nun konuşmalarından sonra Kamçı vatandaşlarla bir araya geldi. Töreni organize eden yetkililere teşekkür eden Kamçı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın her zaman vatandaşların yanında olduğunu ifade etti. Törende ilçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu’nun girişimleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca tespit edilerek sünnet ettirilen, sünnet kıyafetleri ve tedavi masrafları karşılanan ve ailelerine de 150 TL mali yardım yapılan 31 çocuğa okul malzemeleri ve çeyrek altın hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 777
Bu Ay : 1512
Toplam : 1512

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom