Uğraşlar Sonucu Hastaneye Yetiştirildi

Karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine bağlı Puluşağı Mahallesi'nde hastalanan bebek için acil kurtarma operasyonu düzenleyerek, hasta bebeği hastaneye yetiştirdi.

Uğraşlar Sonucu Hastaneye Yetiştirildi Malatya Haber

Puluşağı Mahallesi'nde 1 buçuk yaşındaki Elif Hatun Seyrek isimli bebek yüksek ateş teşhisiyle rahatsızlanınca aile durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Ancak mahallenin yolu kar ve buzlanma nedeniyle kapalı olduğu için durum Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne iletildi. Yapılan koordinasyon sonucunda 112 Acil Servis Ambulansı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi yol açma ekipleri Puluşağı’na doğru yola koyuldu.

Zorlu geçen kurtarma operasyonu sonrası köye ulaşan ekipleri hasta bebeği, 2 saatlik bir çalışma sonucunda hastaneye yetiştirdiler. Kurtarma operasyonu sırasında ekipler zaman zaman zor anlar yaşarken Elif bebeğin babası Abdullah Seyrek, Malatya Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Kızının ateşinin 40 dereceye kadar çıktığını belirten Seyrek, “Evdeki imkanlarla düşürmeye çalıştık fakat hastaneye gitmesi gerekiyordu. Büyükşehir Belediyemize bu durumu iletir iletmez bize hemen yardım eli uzattılar. 2 saatlik bir çalışma sonunda da kızıma tıbbi müdahale yapıldı. Bize yardım eden herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 607
Bu Ay : 3091
Toplam : 3091

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom