Yaşar, Terör Olaylarını Değerlendirdi

AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, bölgede sürdürülen terör operasyonlarından Kürt vatandaşların memnun olduğunu söyledi.

Yaşar, Terör Olaylarını Değerlendirdi Malatya Haber

Hekimhan ilçesi ziyaretinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Türk, Kürt ayrımının olmadığını ifade ederek, “Çok şükür bu sorunları aştık memlekette. Biz Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla, Çerkeziyle halk olarak sorunumuz yok. Yıllardır yapılmak istenen şey o duygusal kopuşu sağlamak, haklar arasında bir ayrışmayı sağlamak. Buna da çok şükür bu milletin mayası müsaade etmiyor” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada Kürt olduğunun haykırmasının nedeninin de bu olduğunu belirten Yaşar, “Kürtlük tekelinin onlarda olmadığı vurgulanmak istedim” ifadelerini kullandı.

Şu an Türkiye’nin doğusunda bir operasyon sürdürüldüğünü belirten Yaşar konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Kafası karıştırılanlar, cepheye sürülen çocuklar bizim çocuklarımız. Bu PKK’lı da olsa bizim çocuğumuz, Hizbullahçıda olsa bizim çocuğumuz, sağda solda olsa bizim çocuğumuzdur. Sonuçta cenaze bizim kapımıza geliyor kim giderse gitsin bizim insanımızla bizim evladımızla bizi vuruyorlar. Yapılan bu, bunu da önleyemedik, engelleyemedik. Geçmişte devlet içindeki bazı unsurlarda bunlara zemin hazırladı. Yani PKK ile işbirliği yapanlar oldu, bazı projeler geliştirenler oldu, işin hikayesi karışık ama bugün inşallah bu işi de çözersek ki çözülür Türkiye’de ortalığı karıştıran unsurlar yavaş yavaş bertaraf edildi. Devlet içinde yapılar bertaraf edildi, işte paralel yapı bertaraf edildi ediliyor, Gezi diye ortalığa çıkanlar bertaraf edildi, başka odaklar bertaraf edildi. Şimdi hepsi PKK’da birleşmiş, yani aklımıza gelemeyecek dindarı, sağcısı, solcusu, Türkü, Kürdü onlara birde Türkleşeceğiz diye toplam Türkiye genelindeki oyu bile 3-5 bini geçmeyen adamları monte ettiler. Onlarla beraber ortalığı karıştırıyorlar ancak bu da fazla sürmez.”

Bu tür grupların, Orta Doğu’da yaşanan gelişmelerin ardından Türkiye’yi bölmek istediğine işaret eden Yaşar, terörün bitirilmesi için tüm kararlılıkla mücadele devam edileceğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 416
Bu Ay : 4782
Toplam : 4782

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom