Taşeron Sendikalaşması Hızlanıyor

Erzurum'da10 aydır görev yapan Hasta Yönlendirme Personelleri toplu iş sözleşme sendikalaşma sürecini tamamladılar.

Taşeron Sendikalaşması Hızlanıyor Türkiye-Dünya

Koop-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanlığı Kamu Hastaneler Biriliğindeki bazı Taşeron İşçilerin toplu sözleşmelerini tamamladı.
Toplu sözleşme haklarına kavuşması ve kadroya alınmaları ile ilgili ciddi çalışmalar başlatıldığını ifade eden Koop-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Tarık Toğrul, bu doğrultuda yaklaşık 10 aydır Erzurum’da görev yapan Hasta Yönlendirme Personellerinin Toplu İş Sözleşme sendikalaşma sürecini tamamladığını söyledi.

Toğrul, ”Ülkemizde taşeron çalışma sistemi çalışma hayatının en ön büyük problemlerinden birdir. Son dönemlerde Konfederasyonumuz Türk-İŞ bu arkadaşlarımızın Toplu sözleşme haklarına kavuşması ve kadroya alınmaları ile ilgili ciddi çalışmalar başlatmıştır. Bu çalışmaların sonucunda kamuda çalışan taşeron işçilere 6552 Sayılı Kanun ile toplu sözleşme hakkı ile birlikte birçok kazanım elde edilmiştir. Bu doğrultuda yaklaşık 10 aydır sendikalaşma sürecini tamamladığımız ilimizde görev yapan Hasta Yönlendirme Personellerinin Toplu İş Sözleşme süreci tamamlandı. Bu sözleşme ilimizde kamu ile taşeron çalışan arkadaşlarımız için tamamlanan ilk Toplu İş sözleşmesidir.

Arkadaşlarımıza bu sözleşmeyle asgari ücret artışlarına ilaveten imzaladığımız toplu sözleşme gereği yevmiye artışı ve sosyal yardım ödemesiyle yaklaşık ek olarak yüzde 20 ‘lik bir artış elde edilmiştir. Arkadaşlarımıza geriye dönük olarak 1 Haziran 2015 Tarihinden itibaren yansıtılacaktır. Koop- İş Sendikası olarak bir ilke imza atmanın ve bizlere güvenen taşeron emekçilerimizin aile bütçelerine katkıda bulunmasına vasile olmanın mutluğu içresindeyiz. Buradan iş kolumuzdaki tüm taşeron çalışan arkadaşlarımızı güçlü Koop - İş ailesine davet ediyorum. Sendikamıza, çalışma haytına ve tüm taşeron emekçilerine bu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

Hasta Yönlendirme Personelleri Koop-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Tarık Toğrul’a teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 810
Bu Ay : 7956
Toplam : 7956

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom