Çelikhan'da Gazeteciler Maç Yaptı

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti ile Malatya Televizyoncular ve Gazeteciler Cemiyeti’ne bağlı olan basın mensupları Çelikhan'da spor tesislerinin açılışı için dostluk maçında karşı karşıya geldi.

Çelikhan'da Gazeteciler Maç Yaptı Bölge

Adıyaman’a bağlı olan ancak Malatya’ya yakınlığından dolayı bu il ile de yakın bir bağ kuran Çelikhan ilçesine yapılan tesislerin açılışı yapıldı.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti ile Malatya Televizyoncular ve Gazeteciler Cemiyeti’ne bağlı olan basın mensupları ilçedeki spor tesislerinin açılışı için dostluk maçında karşı karşıya geldi.

Çat Barajı yanına yapılan turizm ve spor alanlarını kapsayan yatırımların açılış törenine Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Özpolat, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan ve Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Başkanı Akif Çelik katıldı.

Gazeteciler onuruna verilen yemekte konuşan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, “Ben Pütürge’de kaymakam olarak görev yaptım. Malatyalılar gerçekten çok sıcak ve samimi insanlar. Adıyaman, 1954’de Malatya’dan ayrılıncaya kadar yıllarca Malatya’yı abisi olarak görmüştür. Bugün her iki ilin basın mensuplarını omuz omuza görmek gerçekten sevindirici. İlçe kaymakamlığımızı hem bu spor tesislerinden dolayı hem de böylesine güzel bir dostluk köprüsüyle yapılacak açılıştan dolayı tebrik ediyorum. Malatyalı dostlarımıza ve vatandaşlarımıza sizin aracılığınızla selam gönderiyorum” dedi.

Organizasyonu gerçekleştiren Çelikhan İlçe Kaymakamı Adem Kaya ise, “Öncelikle Malatya’dan gelen misafir gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bugün ilçemiz için çok önemli tesisleri kullanıma açacağız. Çelikhan’da birçok projeyi ve yatırımı hayata geçirdik. Ama Çat Barajı civarına yapılan ve tamamen spor ile turizmi geliştirmeye yönelik çalışmalarımız ciddi destek gördü. Sadece Çelikhan’ın değil, bölgenin Çat Barajı’ndan her anlamda daha iyi faydalanması için rekreasyon çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu. Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut,Çelikhan’ın fiziksel şartları itibariyle zor hizmet götürülen bir ilçe olduğunu ifade ederek, kaymakam Adem Kaya ile Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Özpolat, Malatya ile Adıyaman’ın dostluğuna vurgu yaparak, her iki ilin gelişmesinin bölgeye büyük bir katkı sunacağını belirtti. Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan ise, Malatyalı gazetecileri ağırlamaktan mutlu olduklarını belirterek, spordaki bu tür dostlukların devam etmesi temennisinde bulundu. Daha sonra etrafı kapalı halı sahada açılış gerçekleştirilerek, gösteri maçına geçildi.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş sembolik olarak başlama vuruşunu yaptı ve her iki takıma başarılar diledi. Adıyamanlı ve Malatyalı basın mensuplarının maçı 7 - 7 berabere bitince karşılaşmayı dostluk kazandı yorumları yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 222
Bu Ay : 5416
Toplam : 5416

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom