Görmezden Gelmeyin Kampanyasına Çağrı

Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın, iç savaş mağduru Suriyelilerin acil ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ''Görmezden Gelmeyin'' sloganıyla başlattıkları yardım kampanyasına destek çağrısında bulundu.

Görmezden Gelmeyin Kampanyasına Çağrı Malatya Haber

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye’den Türkiye’ye gelen ve ülkede yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine insani yardımlarını sürdüren Türk Kızılay’ının son olarak ''Görmezden Gelmeyin'' sloganıyla başlattığı kampanya aracılığıyla hayırseverler ile savaş mağdurları arasında köprü olmayı sürdüreceğini bildirdi. Yalçın açıklamasında,“Türk Kızılayı olarak 2011 yılında bu yana tüm Türkiye’de şubelerimi tarafında yardımlar yapılmaktadır.

Bizler de Malatya şubesi olarak göreve geldiğimiz ilk günde beri Türk Kızılay'ının genel politikaları çerçevesinde gerek Suriye krizi, gerek diğer krizlerde, devlet organlarıyla birlikte bu projelere destek sağlıyoruz. Bu bağlamda, gerek kamp içinde, gerek kamp dışında yaşayan, Suriyelileri, bu kampanya çerçevesinde destekleme konusunda en büyük çabayı gösteren kurumlardan bir tanesiyiz. 10 milyonda fazla Suriyeli ülkesine terk ederek, çeşitli ülkelere sığınmakta. Bizler misafirimiz olarak düşündüğümüz, kampta 8 bin Malatya genelinde 7 bin Suriyeliler için Malatya halkının şefkat elini uzatılmasını bekliyoruz" ifadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 963
Bu Ay : 4761
Toplam : 4761

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom