Asiltürk, Özerlik Talebini Değerlendirdi

Saadet Partisi (SP) Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, HDP’nin 'özerklik' açıklamasını değerlendirdi.

Asiltürk, Özerlik Talebini Değerlendirdi Malatya Siyaset

Rusya gezisi sonrası yapılan açıklamanın manidar olduğunu belirten Başkan Asıltürk, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yaptığı açıklamanın durup dururken yapılan bir açıklama olmadığı söyledi. Asiltürk, yaptığı açıklamasında, ”PKK’nın yıllardır yaptığı mücadelenin karşılığında beklediği sonuç olarak daha önce de gündemdeydi ama hiç böyle bir partinin eş başkanı tarafından dillendirilmemişti. İlk kez yapıldı. Rusya gezisi sonrası bunun yapılması da manidardır. Durup dururken yapılan bir açıklama değildir. PKK son günlerde artan eylemleri, daha önce köylerin, şimdi ilçelerin ve şehirlerin boşaltılması tesadüf değildir.

Bu büyük Ortadoğu Projesi’nin Türkiye için çizilen sınırların belirtilen şekilde uygulamaya konmasıdır. Orada kurulacak yeni Kürt devlet yapılanmasının ayak sesleridir. Büyük İsrail için ‘arzı mevt’ olan bu toprakları alınması amaçlanıyor. 5700 yıldır bu toprakları almayı hedefleyen zihniyet bu tür açıklamaları yaptırıyor. Türkiye Cumhuriyeti devletinin meclisinde bulunan bir siyasi partinin, bir milletvekilinin, parti başkanının böyle bir açıklama yapması, halen devletten maaş alması Türkiye için çok manidardır. Yetkililerin bu durumdaki aymazlıkları, sadece şikayet anlamında konuşmaları, bunun gereğini yapacağı yerde sanki muhalefet partisiymiş gibi konuşmaları bu tablonun en acı tarafıdır.

Bütün halklar kendi kaderlerini tayin etme hakkına sahiptir diye meclisten geçen kanun bugün özerklik talep eden bu insanların ellerinde tuttukları en büyük dayanaktır. Oranın halkının böyle bir talepte olacağını sanmıyorum. 2009 yılına kadar oradaki insanların daha önce Refah ve Fazilet Partisi ve daha sonra AK Parti ile oradaki insanların yüzde 90’ının bu zihniyette olmalarına karşın bugün gelinen noktada tamamının PKK’nın taraf olduğu bir siyasi partiye yönelmesi de 14 yıldır başımızda olan iktidarın sonucudur. Kendi vekil ve belediyelerini tutulmayıp AB aşkına, ABD sevdasına bu belediyeleri verdiler. Milletvekillerini PKK’nın yan kolu olan bir partiye hediye etmiştir. Gelinen noktada bu sözler açık açık konuşulmaktadır“ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 714
Bu Ay : 1492
Toplam : 1492

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom