Mahallede Fidanlık Alanı Oluşturuldu

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Tepeköy Mahallesi’ne fidanların yetiştirilmesi, bakımı ve saksılanması için 25 dönüm alan oluşturdu.

Mahallede Fidanlık Alanı Oluşturuldu Malatya Haber

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, beraberinde Başkan Yardımcısı Mehmet Güner ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Tepeköy Mahallesi’nde oluşturulan fidanlık alanını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait ağaçlandırma alanında çok farklı türlerde fidanların korunacağını belirten Başkan Polat, “Bu alanda kışlık ve yazlık fidanların korunmasını ve dikime hazır hale getirilmesini sağlayacağız. Süs bitkisi, çalı ve ağaç cinsi olmak üzere farklı türlerden fidanlarımızı uygun görülen yerlere dikimini gerçekleştireceğiz. Yapılan çalışmalarla Malatya’mız ve Yeşilyurt'umuz yeşilin hakim olduğu bir görüntüye kavuşacaktır” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ RENGARENK BİR İLÇE”

Malatya’nın Batı’ya açılan penceresi konumunda olan Yeşilyurt ilçesini, daha renkli bir görüntüye kavuşturmak için ağaçlandırma ve yeşil alan sayısını artırarak ilçenin rengarenk olmasını hedeflediklerini kaydeden Başkan Polat, Yeşilyurt Belediyesi ekiplerinin 2015 yılında 120 bin çiçek ve 100 adet lale soğanını belirlenen yerlere diktiğini belirtti. Polat, “2016 yılında bu sayıyı artırmak adına Tepeköy’de fidanlık alanı kurduk.

Burada yetişecek olan ıhlamur, fıstık çamı, akça ağaç, karaağaç, dış budak, poşetli çam ve abelya poşetli ağaç türlerini havaların uygun olduğu zamanlarda park alanlarına, cami ve okul bahçelerine, refüjlere ve yol kenarlarına dikimini gerçekleştireceğiz. Mevsimlik çiçeklerle birlikte ilçemizin çehresi daha farklı bir görüntüye kavuşacaktır. Yeşilyurt’un adına yakışan yeşil bir görüntünün ilçe genelinde daha fazla yer almasını hedefliyoruz. 2016 yılında yeşili fazla, ağaçlandırmada sınıf atlayan bir ilçe görünümüne ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Belediye Başkanı Polat’a yetiştirilecek olan ağaç türleri hakkında detaylı bilgiler aktardı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 511
Bu Ay : 6491
Toplam : 6491

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom