MADEM İstişare Toplantısı Düzenledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) tarafından kadın derneklerine yönelik bir istişare toplantısı düzenlendi.

MADEM İstişare Toplantısı Düzenledi Malatya Haber

MADEM hizmet binasında düzenlenen toplantıya Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gencay, Aile ve Sosyal İşler Şube Müdürü Gülay Zengin, MADEM Koordinatörü Yusuf Ziya Aysundu ile kadın sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri katıldı. Toplantıda faaliyetlerle ilgili bilgiler veren MADEM Koordinatörü Yusuf Ziya Aysundu, Aile Danışma ve Destek Merkezi’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın vizyonu doğrultusunda kurulduğunu hatırlattı.

MADEM’in aile ilişkilerini güçlendirmek amacıyla ücretsiz olarak uzman personelle önleyici çalışmalar, bireysel danışmanlık ve eğitim hizmetleri verdiğini vurgulayan Aysundu, “Merkez binamızda verdiğimiz hizmetlerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında seminer çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim merkezlerinde ortaokul öğrencilerine yönelik rehberlik faaliyetlerini sunmaktayız. 6 bin adet ‘Çizgilerle Aile’ adlı kitapçığı yayınlayarak vatandaşlarımıza takdim ettik. Bugüne kadar danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle 10 bini aşkın vatandaşa ulaştık” diye konuştu.

“AİLENİN TEMEL DİREĞİ KADINLARIMIZDIR”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, 27 Nisan 2012 tarihinde büyük bir heyecanla açtıkları MADEM’in faaliyetleri ile ilgili sivil toplum kuruluşlarını bilgilendirmek ve buraya tekrar dikkat çekmek amacıyla programı düzenlediklerini belirtti. MADEM’in, Büyükşehir’in Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı bir birim olduğunu kaydeden Mumcu, “Kadın derneklerini buraya davet etmemizin ana sebebi, Türk-İslam medeniyetinin geleneksel anlamda aile tipinin temel direğinin yine kadınlarımız olmasıdır. Onlar, çekirdek ailenin her türlü sorumluluğunu yüklenmiş; hem ebeveyn hem öğretmen hem işçi hem memur hem ev işlerini hem sosyal işleri yapanlardır. Aile içi iletişimden çocuğun yetiştirilmesine en önemli etken yine kadınlarımızdır.

O anlamda doğal olarak ilgi alanımız kadın derneklerimiz. Tabi aileyi güçlendirmek için MADEM’in verdiği hizmetlerin yanı sıra geleneksel el sanatları kursları, spor aktivitelerinin, toplantıların yapıldığı; gün buluşmaların düzenlendiği bir merkezimiz var ayrıca. Kadın Kültür ve Spor Merkezi’miz, bayanların çok yoğun olarak kullandığı bir merkez. Yine Kadın Kültür ve Spor Merkezi’miz bünyesinde Halk Sağlığı Müdürlüğü ile işbirliğinde uzman doktorlarla Sağlıklı Yaşam birimi hizmet veriyor. Anne Üniversitesi programını bu yıl iki defa gerçekleştirdik. Hoş geldin Bebek projesiyle Devlet Hastanemizde doğum yapan annelerimize bir set hediye ederek onların mutluluğunu paylaşmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ailelere yönelik hizmetlerinden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere tüm ilgililere teşekkür ettiklerini belirten sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işbirliği halinde faaliyetlerin artarak devam etmesini temenni etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 56
Bu Ay : 791
Toplam : 791

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom