AKP Muhtarlarla Bir Araya Geldi

AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği istişare toplantısında mahalle muhtarlarının sorunları ele alındı.

AKP Muhtarlarla Bir Araya Geldi Malatya Haber

Genel olarak elektrik dağıtım şirketi ile ilgili sorunların konuşulduğu toplantıda hazırlanacak raporun ise Ankara’da yetkililere iletileceği belirtildi. 

Bir düğün salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısına AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile il başkan yardımcıları, Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Eren, Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Yağlıcı, Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şahbaz ile çok sayıda mahalle muhtarı katıldı. Toplantının açılışında konuşan muhtarlar derneği başkanları genel olarak sorunlarının elektrik dağıtım şirketi olan AKSA ile ilgili olduğunu belirterek şikayetlerini dile getirdi. İstişare toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise AK Parti olarak bahane ve mazeret üretecek bir konumda olmadıklarının altını çizerek “Biz bu halkımızın vermiş olduğu büyük destek ile yeniden tek başına iktidar olmuş bir partiyiz. Bu yüzden bir sorun ve sıkıntı varsa bunu taca atabilecek durumda da değiliz. Varsa bir sorun bu da bizim sorunumuzdur. Yapabilecek ne varsa elimizden gelen ne olursa gayret göstereceğiz” diye konuştu. Artık daha güçlü bir Malatya’nın olduğunu ifade eden Kahtalı, 1 Kasım ve öncesi seçimlerde Malatya’nın her zaman partilerine büyük destekler verdiğini söyledi. En son seçimde de 315 bin 463 oyla AK Parti’yi destekleyen Malatya’nın yine ilkler arasında olduğunu belirten Kahtalı, bu nedenle Malatya’ya her zaman teşekkürü bir borç bildiklerini dile getirdi. Malatya’da kendilerine gelen en büyük sorun ve şikâyetlerin başında AKSA elektrik dağıtım şirketi ile ilgili sorunların geldiğini belirten Kahtalı, “Bununla ilgili de defalarca görüşmüş olmamıza rağmen defalarca yetkililerimizle belediye başkanımızla, vekillerimizle bu sorunları iletmiş olmamıza rağmen her seferinde bunu halledeceğiz demiş olmalarına rağmen bir türlü bir sonuç elde edemedik” ifadelerini kullandı.

Muhtarlarla gerçekleşen istişare toplantısında her muhtardan sorunların yer alacağı dosya isteyeceklerini belirten Kahtalı, toplanan dilekçelerin, diğer kurumlarında görüşleri alınarak Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK), Enerji Bakanlığı ve Başbakan Davutoğlu'na ileteceklerini söyledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 73
Bu Ay : 1602
Toplam : 1602

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom