Girişimci İyi Örnekler Projesi Prokolü İmzalandı

TOBB Malatya Genç Girişimci Kurulu ve Malatya il Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ‘Girişimci iyi örnekler projesi’ protokolü imzalandı.

Girişimci İyi Örnekler Projesi Prokolü İmzalandı Malatya Haber

Malatya il Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan protokolde konuşun, Malatya İl milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Eğitimde nihai hedef insan yetiştirmektir. Eğitim sisteminin genel amaçlarından biri de budur. İyi bir meslek sahibi yetiştirme ayağında bizler çocuklarımıza okulda işin teorisini veriyoruz, ama alanda iş sahasında bu işler nasıl olur, girişimcilik nasıl olur? Sorularının cevabını bulacaklar. Bunu yapan bu işi başarmış olan değerli girişimciler ve iş adamlarımızla birlikte okullarımızda kariyer günleri benzeri bir çalışma yapacağız. Malatya’mızda çalışan, iş kuran iş adamlarımız ve meslek sahibi diğer arkadaşlarımız, sağlık meslek lisesinde sağlık alanında iş kurmuş hekimlerimiz okullarda çocuklarımıza işler nasıl olur. Okulu bitirdikten hemen sonra işe atılmak isteyen gençlerimize fırsatlar nelerdir? Alanda ne yapabilir bunları öğrencilerimize anlatacaklar Açıkça ol gösterici bir proje olacak” diye konuştu.

Malatya TOBB İl genç girişimciler kurulu Başkanı, Yunus Akçin, ise yaptığı konuşmasında, “TOBB Malatya il genç girişimciler kurulu ve Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Türkiye ”de ilk defa bu kapsamlı bir projeye imza atacağız Toplamda 27 okulda 311 bin öğrencimizle girişimciliği konuşacağız. 5 Ocak 2016 tarihinde başlayacak ve 17 Mayıs 2016 da sona erecek. Bu projenin amacı Malatya'da girişimciliği özendirmek bir kültür haline getirmek, bir seçenek olarak sunmayı amaçlamaktayız. Bu gün görüyoruz ki ekonomileri tehdit eden en temel problemlerden birisi hiç şüphesiz işsizliktir. Bütün dünya ülkeleri gibi ülkemizi tehdit eden ve gençlerimizin en büyük problemi işsizlik, ancak girişimcilerin önünün açılması ve desteklenmesi il çözülür. Her girişimci beraberinde yeni istihdamlar demektir” şeklinde konuştu

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 786
Bu Ay : 4343
Toplam : 4343

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom