Mezarlık İçindeki Okula Tepki

CHP Battalgazi İlçe Başkanı Selahattin Sarıoğlu, Yahya Kemal Beyatlı İlkokulunun kabristan içinde olduğunu belirterek, tepki gösterdi.

Mezarlık İçindeki Okula Tepki Malatya Haber

CHP Battalgazi İlçe Başkanı Selahattin Sarıoğlu, yıllardır kabristan içinde eğitim veren Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu’ndaki çocukların sorunlarını gündeme getirdi. Okul bahçesinde basın açıklaması yapan Sarıoğlu, CHP Battalgazi İlçe Başkanlığı olarak üzerine düşen görevleri yerine getirmeye çalıştığını belirterek, “Bizim görevimiz Malatya’nın, mahallerin, vatandaşlarımızın yıllardır yaşadığı sorunları gündeme getirmek, hem yöneticilerimize hem de ilgili yerlerde aktarmak, çözüm önerilerini paylaş ve yaşanan sorunların çözümü için takipçi olmaktır. İlçe başkanı olurken, nerede bir sorun varsa gideceğiz, cankurtaran hızıyla sorunun yaşandığı yere gideceğimizi söylemiştik” dedi.

Dünyanın hiçbir yerinde mezarlık)içinde bir okulun, eğitim veren kurumun bulunmadığını vurgulayan Sarıoğlu, hele hele ilköğretimin bulunması hem ilginç hem de korkunç bir olay olduğunu söyledi. Okulda 5 ile 11 yaşında olan çocukların eğitim gördüğünü anımsatan Sarıoğlu, şunları kaydetti: “Bu okulda eğitim gören çocuklar bahçeye çıktıklarında, pencereden dışarıya baktıklarında sürekli olarak mezarlıkları görüyorlar. Toplumuzda mezarların değerlidir, ayrı bir yeri vardır. Ahreti çağrıştırır, hayatın bir gün ölümle olacağını çağrıştırır ve hayatımızı yönlendirmemize yardımcı olur. Ama bu çocuklar için hele de bu yaşta çocuklar için olumlu bir etki olmayacaktır” diye konuştu. Okulun yıkılmasını istemediklerini ifade eden Sarıoğlu, ama mahalleye ortaokulu da içinde olmak üzere başka bir okulun yapılması gerektiğini söyledi. Mevcut okul binasının yöre halkının yararına kullanılması amacıyla verilmesi gerektiğini belirten Sarıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Mevcut okul binasında yetişkinlerin meslek edinme, yetişkinlere yönelik kursların verilebileceği bir yer olabilir. Halk eğitim merkezi olarak mahalle sakinlerine iyi bir şekilde hizmet verilebilir. Mahalleye de hiç vakit kaybetmeden, derhal yeni bir okul yapılması için çalışmaların yapılması gerekiyor. Geçmişte ne olmuşsa olmuş, yapılan hatadan vazgeçilmelidir. Amacımız, mahalle sakinlerini rahatsız etmek değil, çocuklarımızı kurtarmaktır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom