Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Malatya'da

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Malatya'da Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin başta ulaşım olmak üzere bazı alanlarda yaptığı yatırım ve hizmetler konusunda incelemelerde bulunmak üzere Malatya’ya gelen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a nezaket ziyaretinde bulundu. Malatya’nın Anadolu’da birbirine benzeyen şehirlerden birisi olduğunu ve sahipli şehir olduğunu kaydeden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Malatya’nın hızla geliştiğini söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden Mustafa Çelik, Malatya’yı özellikle ziyaret etmek istedikleri belirtti. Başkan Mustafa Çelik, “Malatya, Anadolu’da birbirine benzeyen şehirlerden birisi. Kayseri gibi Malatya da sahipli, sahipleri olan bir şehir. Özellikleri hayırseverleri, müteşebbisleri, yatırımcıları olan şehirler sahipli şehirler oluyor ve diğer şehirlere nazaran daha hızlı büyüyor, gelişiyor. Bir de üstüne sizin gibi değerli yöneticiler olunca çok daha hızlı gelişiyor.

Biz bunu Malatya’da gözlemliyoruz zaten. Bizden bazı arkadaşlarımız size geldi. Hem o arkadaşlarımıza hayırlı olsun demek hem de ulaşım ve diğer yatırımlarınızla ilgili bir fikir alışverişinde bulunmak için Malatya’ya geldik” şeklinde konuştu.
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Kayseri’nin özellikle belediyecilik ve şehircilik anlamında Türkiye’de örnek illerden bir tanesi olduğunu söyledi. Başkan Çakır, “Kayseri, her zaman çalışkanlığıyla, insanlarının girişimci ve yatırımcı ruha sahip olmasıyla, belediyecilik ve şehircilik anlamında da Türkiye’de örnek ve başarılı illerimizden bir tanesi.

Geçmişten gelen bu başarı, sizlerin de güzel hizmetleriyle devam etmekte. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak, yeni büyükşehir statüsü ile birlikte yeniden yapılanma, saha çalışmaları, uzun vadeli planlama çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sizlerin belediyecilik tecrübeleri bizim için önemli. Sizlerle tecrübelerinizi, geleceğe yönelik çalışmalarını ve mevcut yatırımları istişare etmek bizler için son derece faydalı olacak” diye konuştu.

Başkan Çakır, ziyaret sırasında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’e kayısı kristali ile kuru kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom