Çiftçilere Destek Uyarısı

Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, mazot gübre ve toprak analizi desteği için halen müracaatta bulunmayan çiftçileri uyardı.

Çiftçilere Destek Uyarısı Malatya Haber

Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, devletin üreticilere sunduğu desteklerden faydalanılması gerektiğini belirterek, zaman kaybedilmeden çiftçilerin ilgili yerlere başvurmalarını istedi. 31 Aralık’a kadar başvuruların alınacağını kaydeden Solmaz, verilen desteklerden faydalanılması adına mutlaka dilekçe ile başvuru yapılması gerektiğini hatırlatarak, aksi durumda ise destekten faydalanılamayacağını söyledi. Destekler ile ilgili Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’den yapılan açıklamada ise çiftçilerin Toprak Analizi Desteğinden de faydalanabilmeleri için tarımsal faaliyet yürüttükleri her bir 50 dekar ve üzeri tarım arazileri için yaptırdıkları analiz sonuçlarını 31 Aralık 2015 tarihi mesai bitimine kadar İlçe Müdürlüklerine teslim etmeleri gerektiği belirtildi.

Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğe göre, 2015 üretim yılında çiftçi kayıt sistemine dahil olup mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçilerin 31 Aralık 2015 tarihi mesai bitimine kadar dilekçe ile ÇKS kayıtlarının bulundukları İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 136
Bu Ay : 4502
Toplam : 4502

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom