Tüfenci'den Deprem Bölgelerine Ziyaret

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'nın Hekimhan ilçesinde depremde zarar gören afetzedeleri ziyaret etti.

Tüfenci'den Deprem Bölgelerine Ziyaret Malatya Haber

Depremin yaşandığı Hekimhan ilçelerine bağlı Dursunlu, Güzelyurt ve Söğüt Mahallelerini ziyaret eden Bakan Tüfenkci, konteynerleri de gezerek sorunlarını ve taleplerini dinledi. 

Depremden hemen sonra AFAD ve diğer kurumların gerekenleri yaptığını ifade eden Bakan Tüfenkci, "Deprem nedeniyle can kaybının olmaması sevindirici bir haber. Bu mahallelerde konteynerler yerleştirerek afetzedelerin rahat etmeleri sağlandı. Elektrik sorunları vardı. Bu sorun da Valimizin girişimleriyle Sosyal Yardımlaşma Vakfı'yla görüşerek vakıf tarafından karşılandı" dedi.

Depremde zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Tüfenkci, her türlü sorunların çözülme noktasında yardımcı olacağının sözünü verdi. Tüfenkci ayrıca, AFAD İl Müdürü Hamza Demiralp'ten de yapılan çalışmalarla ilgili kapsamlı bilgi aldı.

Depremde hasar gören evlerde de inceleme yapan Bakan Tüfenkci, bir daha böylesi depremlerin olmaması temennisinde bulunarak bölgeden ayrıldı. Tüfenkci, Hekimhan ilçe merkezinde de kısa bir süre vatandaşlarla bir araya geldi.

Tüfenkci'nin deprem bölgesi ziyaretine Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Mustafa Şahin, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ile partililerde eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 941
Bu Ay : 4739
Toplam : 4739

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom