Yol Çalışmaları Sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçesinde yeni yol açma, Battalgazi ilçesinde ise yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Yol Çalışmaları Sürüyor Malatya Haber

Hava şartlarının mevsim normallerinin üzerinde gitmesi nedeniyle yol çalışmalarına aralıksız devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçesinde Kırkpınar Mahallesi’ni, Tohma Mahallesi’ne bağlayan 2,5 kilometre uzunluğunda yeni bir yol açtı. 8 metre genişliğinde açılan yolda 3 bin metreküp altyapı malzemesi kullanıldı. Bölge halkının kent merkezine ulaşımını kolaylaştıracak olan yolda, dere yataklarına çeşitli çaplarda 50’ye yakın beton büz yerleştirildi. 2.5 kilometrelik yolun Malatya merkeze gidip gelmede kolaylık sağlayacağını belirten bölge halkı yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

Battalgazi ilçesi sınırlarında bulunan Katı Atık Sahası ile Çöp Gazından Elektrik Üretim Tesisi'nin 1.2 kilometrelik yolunda da standart yükseltme ve yol genişletme çalışmaları yapılıyor. Mevcut genişliği 8 metre olan yol, 12 metre genişliğine çıkarılıyor. Kamyon ve TIR’ların gitmekte zorlandığı yol, standartlara uygun hale getiriliyor. 

Dolgu çalışmalarının yapıldığı yolun 500 metrelik bölümü tamamlandı, 700 metrelik bölümde ise çalışmalar tam hızıyla sürüyor. 2.5 kilometre uzunluğundaki Kırkpınar-Tohma yolu ile Katı Atık Sahası Çöp Gazından Elektrik Üretim Tesisi'nin 1.2 kilometrelik yolu, bahar aylarının gelmesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 889
Bu Ay : 8035
Toplam : 8035

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom