Küçük Yasemin Sağlığına Kavuştu

Malatya’da skolyoz (omurga eğriliği) hastası 4 yaşındaki Yasemin Asya Çetin, Malatya Devlet Hastanesinde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Küçük Yasemin Sağlığına Kavuştu Malatya Yaşam-Sağlık

Omurganın göğüs veya bel bölgelerinde görülebilen Skolyoz teşhisi konulan ve gittiği her hastaneden geri çevrilen küçük Yasemin, Malatya Devlet hastanesinde, son derece pahalı ve riskli olan bir ameliyatla sağlığına kavuştu. Devlet hastanelerinde yapılması zor olan ve birçok hastanenin pahalı ve riskli olmasından dolayı yapmadığı ameliyatı Malatya Devlet Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Dr. Kartal Hakan Yılmaz ve ekibi gerçekleştirirken, tedavi sırasında kullanılacak özel bir ürünü hastane yönetimi SGK’nın da desteğiyle tedarik ederek bu hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere hastane bünyesine kattı.

Yapılan ameliyat ve hastanın son durumunu kamuoyuyla paylaşmak üzere bugün Malatya Devlet Hastanesinde bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasına Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven, Malatya Devlet Hastanesi Baş Hekimi Erhan Berk, hastane idarecileri, hasta Yasemin Asya Çetin ve hastanın yakınları katıldı.

Basın açıklamasında ilk olarak söz alan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven, Malatya Devlet Hastanesinde çok önemli ve zor bir ameliyat yapıldığını ifade ederek, “Ben bu ameliyatta emeği geçen ve başarılı olan başta tıbbi hizmetler başkanımız olmak üzere hastane yöneticilerimize, hekimlerimize ve diğer sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Arkadaşlarımız hastanemizde, ellerinden gelen gayreti göstermenin yanında daha iyi olmak içinde çaba gösteriyorlar” ifadelerini kullandı.

Skolyoz ameliyatının son derece riskli olduğunu ve her devlet hastanesinin bu riski göze alamadığını belirten Ataseven, “Malatya Devlet hastanemiz, devlet hastaneleri içerisinde yapılması zor olan ama gayret edildiğinde ve istenildiğinde yapılabilecek olan bir ameliyat gerçekleştirildi ve bu ameliyatı da beyin cerrahi ekibimiz yaptı. Ekibimiz, bir yavrumuza skolyoz dediğimiz bir ameliyatı başarılı bir şekilde yaparak ileride oluşabilecek komplikasyonların önüne şimdiden geçmiş oldular. Bu çok anlamlı bir ameliyat, bu ameliyatı birçok devlet hastanesi yapmak istemez.

Ben bu işi başardıkları için doktor arkadaşlarımı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum, bundan sonara da yapacakları her türlü tıbbi hizmetlerin arkasına olacağımı ifade etmek istiyorum” dedi.
Yasemin’in ameliyatını gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Dr. Kartal Hakan Yılmaz ise ameliyatı yapmak için hastane yönetimin kendilerine her türlü koşulları sağladığını ve Malatya Devlet Hastanesinin çok iyi bir hastane olduğunu dile getirerek “Yasemin’in omurgasında bir eğrilik vardı ve bu eğrilik bu yaştaki çocuklarda hızla ilerleyebilir. Büyüme çağında olduğu için de boyu uzadıkça bu eğriliğin artması kalp, akciğer ve omurgasında ciddi sorunların çıkma ihtimalini arttırır. Onun için omurganın düzeltilmesi ve aynı zamanda da boy uzarken de omurganın da uzayabilmesini sağlamak gerekiyordu.

Bu yüzden Yasemin’in ailesi ile birlikte bir ameliyat kararı aldık ve ondan sonra bir ameliyat yaptık. Bu tür ameliyatlar biraz riskli ameliyatlardır. Ama ameliyatımız çok güzel geçti. Ameliyatın güzel geçmesinde hastanemizin altyapısının ve koşullarının son derece iyi olması en büyük etkendi. Bu ameliyatta kullanmamız gereken özel bir ürün vardı onu da SGK’nın desteği ile hastanemiz tedarik etti. Bu kullandığımız ürün çok özel bir ürün, hastamızın boyu uzadıkça biz dışarıdan hastamızın omurgasını da bu ürün sayesinde uzatıyoruz ve böylelikle hastayı bir daha ameliyat masasına yatma zorunluluğundan kurtarıyoruz. Şuan da hastamız iyi, herhangi bir sıkıntımız yok inşallah daha da iyi olacak” diye konuştu.

Yasemin’inin tedavisi için birçok hastaneye gittiklerini ancak riskli ve pahalı bir ameliyat olduğu için hastanelerin ameliyata yanaşmadığını söyleyen Yasemin’in annesi Nimet Avşar Çetin de “Bizde kızımızı buraya getirdik. Sağ olsunlar hocalarımız çok ilgilendiler ve başarılı bir ameliyat oldu. Şu anda her şey iyi inşallah daha da iyi olacak, ameliyatı yapan başta Hakan Hoca’mıza ve ekibine daha sonra da hastane yönetimimize çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 543
Bu Ay : 6523
Toplam : 6523

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom