Yeni Hizmet Binasının Temeli Atılacak

Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın temeli, Pazar günü Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımı ile atılacak.

Yeni Hizmet Binasının Temeli Atılacak Malatya Haber

Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait 33 bin 400 metrekarelik alanın alınması ile birlikte bir bölümüne yapılacak olan Battalgazi Belediyesi’nin yeni hizmet binası, 200 dönümlük Yeşil Kuşak Projesi ile bir bütünlük sağlayarak Malatya’nın en prestijli binası olma özelliğini taşıyacak. İnşaat çalışmaları devam eden Battalgazi Belediyesi yeni hizmet binasının temeli, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımı ile atılacak. 27 Aralık 2015 Pazar günü saat 13.00’te gerçekleştirilecek olan temel atma törenine, yoğun katılımın olması bekleniyor. Yaklaşık 30 bin metrekare kapalı alana sahip olacak olan ve bodrum, zemin kat, 1. kat, 2. kat, 3 kat ve teras kattan oluşacak olan Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet binasının çevre düzenlemesi kapsamında ise tören alanı, nizamiye ve açık oto park yer alacak. 724 bin 012 metrekare kapalı alana sahip olan bodrum kattın 3 bin 867 metrekaresi kapalı otopark, geriye kalan 337 bin 312 metrekaresinde depo, sığınak, enerji odaları ve teknik merkezler yer alacak.

Kapalı otopark alanında 18 adet engelli olmak üzere 121 adet aracın park yapacağı alan oluşturulacak. Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet binasının zemin katı ise 3 bin 779 metrekare alandan oluşacak. Zemin katta 316 kişilik çok amaçlı salon, encümen toplantı salonu, arşiv odası, ofisler, süper hizmet masası, yangın merdivenleri, kat merdivenleri, kat asansörleri, toplantı salonu ve WC'ler yer alacak. 342 bin 649 metrekare alana sahip 1. katta ve 377 bin 572 metrekare 2. katta da, ofisler, arşiv, toplantı salonları ve WC’ler, 3. kat 342 bin 649 metrekare alana sahip olup, bu katta da ofisler, arşiv, toplantı salonları, eğitim salonu ve WC’ler mevcut olacak. Teras kat alanı 259 bin 158 metrekare olup, 350 kişilik yemekhane, mutfak, klima santralleri ve ayrıca binanın kendi enerjisini üretmesi için teras kata güneş enerji panelleri kurulacak. Her yönüyle özellikli binalar arasında yer alacak olan Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın iç mimarisi ise birçok medeniyetin izlerini taşıyacak. Hizmet binasının tamamlanması ile birlikte hizmet alacak vatandaşların yanı sıra, mimari özellikleri bakımında birçok medeniyetin izini taşıyacak olan binayı vatandaşların gezmek amaçlı ziyaret edebileceği ifade ediliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 703
Bu Ay : 8762
Toplam : 8762

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom