Dua ve Şiir Gecesi Düzenlendi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ın daveti üzerine Malatya'ya gelen Şair-Yazar Talha Bora Öge'nin katılımıyla Darende ilçesinde de düzenlenen "Dua ve Şiir" gecesine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Dua ve Şiir Gecesi Düzenlendi Malatya İlçe

Yeşilyurt Belediyesinin organizasyonuyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Osman Hulusi Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi işbirliği ile gerçekleşen Şair, Yazar Talha Bora Öge'nin katılımıyla düzenlenen "Dua ve Şiir" gecesi son olarak manevi bir atmosfere sahip olan Darende ilçesinde tertip edildi.

Radyo 7 Kanalı’nda başarıyla sürdürdüğü “Talha Bora Öge nam-ı diğer Gölge" Darende’de büyük bir ilgiyle karşılandı. Osman Hulusi Ateş İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Ali Türk, İlçe Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Osman Hulusi Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Özkan, gittiği her yerde büyük ilgi gören Şair-Yazar Talha Bora Öge'yi ilçelerde misafir ettikleri için çok mutlu olduklarını ifade etti. Kuran-Kerim tilaveti ile başlayan programda Şair-Yazar Talha Bora Öge dua, ayet ve hadis-i şeriflerden alıntı yaparak hazırladığı ve içerisinde dini, milli ve manevi değerlerin önemini kapsayan duygu yüklü bir sunum gerçekleştirdi.

Kendisini Malatya'ya davet eden ve ilçelerdeki gönül dostlarıyla buluşmasını sağlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'a teşekkür eden Öge, Darende ilçesinden övgüyle bahsetti. Öge, “Gittiğimiz toplantılarda salon dolar mı? diye hep tereddüt yaşarım ama Darende'de büyük ilgiyle karşılaştım. Salonda oturacak yer kalmadı, benim yüzümü ak ettiniz, Allah'ta sizin yüzünüzü ak etsin. Doğanşehir ve Akçadağ'dan sonra bugün de Somuncu Baba'nın diyarı Darende'de gönül dostlarıyla birlikte olduğumuz için çok mutluyum. Radyo programı sırasında dışarıda yaşayan Darendelilerden ‘şeref verdiniz’ diye mesaj yollayanlar oldu. Bende onlara, ‘Darende'ye şeref veremezsiniz, Darende'nin şerefi kendine yeter, Darende'den şeref almak için buraya gelirsin’ cevabını verdim. Bizi evinizde misafir ettiğiniz için Allah hepinizden razı olsun" dedi.

Ülke topraklarının her karesinin şehit kanlarıyla sulandığını ifade eden Sanatçı Öge, "Bu toprakları kanlarıyla sulayan şehitlerimiz şerefli bir şekilde aramızdan ayrıldılar, gazilerimiz de aynı şekilde şerefli bir hayat sürmeye devam ediyorlar. Peygamber Efendimiz şehitliği Peygamberlikten sonraki makam olarak gösteriyor. Fakat ana yüreği bir başka, benimde altı yaşında bir kız çocuğum var, Allah düşmanıma bile evlat acısı vermesin. Biz böyle bir milletizdir, düşmanına dua eden başka bir millet yoktur" dedi.

Sohbetinde son dönemlerde terör örgütlerine yönelik sürdürülen temizlik operasyonuna farklı bir bakış açısıyla yaklaşan Talha Bora,"Terörist camiye gitmez dini yoktur, hayat boyu kan veremez kanı yoktur. Dağdan inmez vatanı yoktur, meydana inmez yüreği yoktur, kadın bilmez namusu yoktur, insanı yakar milleti yoktur, araç yakar onuru yoktur, arkadan vurur şerefi yoktur, bunlarda insan sıfatı yoktur, bunlar halkını vurur davası yoktur, bunlar haindir. Allah bunların şerrinden bu ülkeyi korudu, daha da korumasını bize nasip etsin" şeklinde konuştu.

Program sonunda Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Sanatçı Öge’ye Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi tarafından kaleme alınan "Nasihat" adlı şiirinin yazılı olduğu plaket etti. Talha Bora Öge ise, "Allah'a Dua Et" isimli kitabını imzalayarak İlçe Belediye Başkanı Eser'e armağan etti. Hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Sanatçı Talha Bora Öge, kitaplarını imzalarken, fotoğraf isteklerini geri çevirmeyip tüm sevenleriyle tek tek fotoğraf çektirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 541
Bu Ay : 2109
Toplam : 2109

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom