Medeniyet Ağacı Görenlerin İlgisini Çekiyor

Battalgazi Belediyesi tarafından yaptırılan “Medeniyet Ağacı” görenlerin büyük beğenisini kazanıyor.

Medeniyet Ağacı Görenlerin İlgisini Çekiyor Malatya Kültür-Sanat

Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu, Medeniyet Ağacı’nın örnek bir çalışma olduğunu söyledi.

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen bir toplantıya katılmak üzere Malatya’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Adnan Aslan, Battalgazi Belediyesi tarafından Vilayet Parkı’nda yapılan Medeniyet Ağacı’nın örnek bir çalışma olduğunu belirtti. Aslan, “Bunların tamamı bizim kültürün bir ürünü. Bizim temel amacımız Türk kültürünü ortaya çıkarmak. Malatya’da buradaki Medeniyet Ağacına bakanlar, isimlerin hepsini görecekler.

Cumhurbaşkanlığı makamından başlayıp, başbakanlık makamı, devlet büyükleri, sanatçısı, müzisyeni, sinemacısı tamamı bu bölgede yetişen ve Türkiye’ye ürün veren insanlar var. O insanların tanınması, bilinmesi, gelecek nesillerinden bu isimlerden haberdar olmasında güzel bir uygulama olmuş. Düşünenlerin ve yapanların eline sağlık diyorum” diye konuştu.

“DÜŞÜNENLERİN AKLINA SAĞLIK”

Türkiye’de tek ve ilk olan Medeniyet Ağacı ile ilgili değerlendirmede bulunan Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu ise Medeniyet Ağacı’nın hem şaşırtıcı hem çok onurlandırıcı olduğunu söyledi. Ocakoğlu, “Bir Malatyalının düşünebileceği Şey bu. Çalışmanın bir konsepti var gerçekten. İsmimi görmüş olmakta benim için gurur verici.

Baktığım zaman Malatya’ya değer katan entelektüel birikimleriyle, siyasi duruşlarıyla değer katan pek çok büyüğü görmek mümkün. Onların arasında benim ismimi görmek ise benim için fevkalade bir duygu. Düşünenlerin aklına sağlık. Bitmiş bir ağaca hayat vermişler. Sanki bu dünyadan gidenleri anmak gibi bir şey ama onları yaptıklarıyla anıyor olmak çok ironik ve metoforik olmuş, çok beğendim. Galiba Malatyalılar yaptıklarıyla her şeyde örnek oluyorlar. Egomuzu mu çoğalttık ama galiba Malatyalılarda farklı bir birikim var. O birikim hayatın her alanında kendini gösteriyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom