Kıbrıs Gazilerinden Ziyaret

Kıbrıs Barış Hareketi Şehitlerini Anma Konferansı’na katılmak üzere Malatya’ya gelen, Emekli Büyükelçi Kıbrıs Türk Mücahitleri Derneği Genel Başkanı Yılmaz Bora, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

Kıbrıs Gazilerinden Ziyaret Malatya Haber

Emekli Büyükelçi Kıbrıs Türk Mücahitleri Derneği Genel Başkanı Yılmaz Bora, Emekli Albay Orhan Ceylan ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Halit Ziya Öztürk Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti. Malatya’da bulunmaktan mutlu olduğunu ifade eden Yılmaz Bora, “Bizi anavatanımızdan, sizi de yavru vatandan ayırmak istiyorlar. Bu ayrımı isteyenler güçlü Türkiye’yi bölgesinde ve Kıbrıs’ta bulunmasını istemeyenlerdir. Biz hiçbir zaman yenilmeyeceğiz. Bu tehlikeleri gören bir toplum olarak bunlara karşı el birliğiyle birlik ve beraberlik içerisinde Anavatanımız ile kenetlenerek bunların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

“KIBRIS’TA YAŞAMAKTAN MUTLUYUM”

Kıbrıs Barış Hareketi sırasında Kıbrıs’a paraşütle ilk inen birlikte yer aldığını belirten Emekli Albay Orhan Ceylan ise Kıbrıs’ta yaşamaktan mutlu olduğunu söyledi. Orhan Ceylan, “Türk Silahlı Kuvvetleri olarak Kıbrıs’taki görevimizi başarı ile yerine getirdiğimize inanıyorum. Emekli olduktan sonra tekrar Kıbrıs’a dönerek yerleştim. Kıbrıs’ta yaşamaktan, hizmet etmekten mutluluk duyan bir insanım. Bizleri kabul ettiğiniz içinde sizlere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“GAZİLERİMİZİN AYRI BİR YERİ VAR”

Gazilerin gönüllerinde her zaman ayrı bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Çakır da misafirleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Çakır, “Gazilerimiz, şehitliği göze almış ülkesi, vatanı ve halkı için mücadele etmiş insanlarımızdır. Her zaman onları saygıyla, sevgiyle anıyoruz. Onların toplumun gönlünde de ayrı yerleri var. Kıbrıs olunca daha ayrı bir yeri var. Birliğimiz beraberliğimiz adına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kendi ayakları üzerinde duran güçlü bir devlet olmasını gönülden temenni ediyorum. Ülkemizin vermiş olduğu destek ve katkı hiçbir zaman inkar edilemez. Bugün Malatya’da olmanız bizleri son derece memnun etti” ifadelerini kullandı.

Emekli Büyükelçi Kıbrıs Türk Mücahitleri Derneği Genel Başkanı Yılmaz Bora, günün anısına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a Türk Mukavamet Teşkilatı Andı’nın yazılı olduğu plaket verirken, Başkan Çakır ise misafirlerine kuru kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 38
Bu Ay : 7675
Toplam : 7675

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom