Kızılay'dan İlk Yardım Semineri

İnönü Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (İNÜBAT) tarafından gerçekleştirilen Bilim Günleri Etkinlikleri’nde Türk Kızılayı tarafından Temel İlk Yardım Eğitim Semineri verildi.

Kızılay'dan İlk Yardım Semineri Malatya Eğitim

Düzenlenen seminere 130 civarında öğrenci katıldı. Teorik ve uygulamalı anlatım ile katılımcıların konuya daha hakim olması sağlandı. Kızılay Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın’ın da katıldığı seminer sonunda öğrencilere katılım sertifikası verildi.

İlk yardımın önemine değinen Yalçın, ilk yardımın herkes tarafından bilinmesi gerektiğine vurgu yaptı. Yalçın, “Hayatın her alanında ummadığımız kazalarla karşılaşıyoruz, bu kazalarda yapılan yanlış müdahaleler bazen ölümcül sonuçlar doğururken bazen de kalıcı sakatlıklara sebebiyet verebiliyor. Ama alınacak kısa süreli bir eğitimle doğru diye uyguladığımız hatalı müdahalelerin önüne geçebiliriz. Bugün İNÜBAT ekibinin daveti üzerine bir İlk Yardım Eğitim Semineri düzenledik. Tecrübeli eğitmenlerimiz Safa Yaşar, Ramazan Soylu ve Şükrü Özmaraslı anlatımı ve uygulamaları ile öğrenci arkadaşlarımıza bu konular hakkında bilgi verdik” dedi.

İNÜBAT temsilcileri Ali Rıza Ekici ve Büşra Şimşek, bilgilendirmeyi ve bilgilenmeyi amaç edindiklerini söyledi. Ali Rıza Ekici ve Büşra Şimşek, “Üniversitemizde ki değerli hocalarımızın makalelerini tanıtmak, onlardan bilgilenmek adına düşündüğümüz Makale Günleri sonrasında konferans seminer gibi etkinliklerimizi Bilim Günleri adında yapmaya çalışıyoruz. Yakın zamanda tıp öğrencilerinin merakla beklediği 'Kadüse' ismindeki dergimiz de basıldı ve dağıtıldı. Önümüzdeki seminerlerde ve kongrelerde sitemizden canlı yayın yapmayı düşünüyoruz. Ekibimizin büyük bir kısmı tıp fakültesi öğrencilerinden oluşuyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 139
Bu Ay : 4505
Toplam : 4505

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom