Çakır, Kursiyerlere Hazılık Kitabı Dağıttı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen EKPSS kurslarına katılan kursiyerleri ziyaret ederek, kursiyerlere hazırlık kitabı dağıttı.

Çakır, Kursiyerlere Hazılık Kitabı Dağıttı Malatya Kültür-Sanat

Sanat Merkezi ve Semt Konakları’nda öğrenci ve yetişkinlere yönelik çeşitli kurslar düzenleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü aracılığıyla da engellilere yönelik kurslar düzenliyor.

Engellilerin yaşamlarını daha da kolaylaştırmanın yanı sıra mesleki alanlarında başarılı olmaları amacıyla şimdi de EKPSS kursu düzenlenirken, düzenlenen kursun hazırlık kitapları da yine Büyükşehir Belediyesi tarafından temin ediliyor. Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu’nda gerçekleştirilen hazırlık kitabı dağıtım programına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ziya Kesriklioğlu ile ilgili şube müdürleri de katıldı.

226 KİŞİ MEMUR OLDU”

Kursiyerlerle yakından ilgilenerek sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik açılan kurslar sayesinde çok sayıda engellinin memur olduğunu belirterek, kurslara katılan 460 engelli vatandaştan 226’sının memur olarak atandığını söyledi.

Çakır, “2015 Aralık ayında Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu’nda 7 sınıfta başlayan ve 17 Nisan 2016 tarihinde sona erecek olan EKPSS kursuna 220 engelli kursiyerimiz müracaat etti. Kursiyerlerimizin faydalanacağı EKPSS hazırlık kitaplarını kendilerine teslim ediyoruz. Bu kurslarımızın düzenlenmesinde katkı ve destekleri olan Halk Eğitim Merkezi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BAŞARI ORANI OLDUKÇA YÜKSEK”

Kursların verildiği sınıfları tek tek ziyaret ederek hazırlık kitaplarını kursiyerlere teslim eden Başkan Çakır, Büyükşehir Belediyesi olarak bu kursları önerdiklerini söyledi. Çakır, “Kurslardaki başarı oranı oldukça yüksek. Bu başarı oranının daha üst seviyelere çıkacağına inanıyorum.

Bu başarıda sizlerin gayret ve çabası çok önemli. Sizlerin başarılı olduğunu görmek bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. İnşallah bütün kursiyerlerimiz başarılı olarak, hem kendilerini, hem ailelerini ve hem de bizleri mutlu ederler. Kurslarımıza katılan bütün engelli kardeşlerime başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a büyük bir ilgi ve sevgi gösteren kursiyerler açılan kurslardan dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 79
Bu Ay : 2623
Toplam : 2623

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom