Siyer-i Nebi Sınavı Yapıldı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Malatya Şubesi tarafından Siyer-i Nebi Sınavı yapıldı?, sınavda bin 450 öğrenci ter döktü.

Siyer-i Nebi Sınavı Yapıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Siyer-i Nebi Yarışması, 81 il ve 700’e yakın ilçe merkezinde on binlerce liseli öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Peygamber Efendimiz’in (S.A.S) ahlakı ile buluşturmayı hedefleyen Siyer-i Nebi Yarışması, Türkiye genelinde 3 bin 500 merkezde yapıldı. Sınava giren 150 bin genç, İbrahim Cücük’ün Ayetler ve Hadislerle Peygamberimizin Hayatı isimli kitabından çoktan seçmeli 90 soruda ter döktü. Yarışmaya katılan gençler, 120 dakika süren sınav ile Peygamber Efendimizi daha iyi tanımış olmanın heyecanını yaşadı.

Malatya il merkezi ile birlikte Darende, Hekimhan, Arapgir, Pütürge ilçelerinde de liseli gençlere yönelik Siyer-i Nebi sınavı yapıldı. Malatya'da bin 450 öğrencinin katıldığı sınavın il birincisine tam altın, ikincisine yarım altın, üçüncüsüne ise çeyrek altın hediye edilecek. Aynı zamanda Türkiye genelinde dereceye giren birinciye 10 tam altın, ikinciye 7 tam altın, üçüncüye 5 tam altın, dördüncüye 4 tam altın, beşinciye ise 3 tam altın hediye edilecek. Siyer-i Nebi Sınavı hakkında bilgi veren Anadolu Gençlik Derneği Malatya Şube Başkanı Tayyar Emre, Siyer-i Nebi Yarışması’nın kaybedeni olmayan bir yarışma olduğuna dikkat çekti.

Başkan Emre, “Gençlerin, yarışmada temel metin olan Ayetler ve Hadislerle Peygamberimizin Hayatı kitabını okumaları bile çok önemli bir kazanımdır. Efendimiz’in (S.A.S ) hayatından küçücük kesitlerin öğrenilmesi, bir sözünün hafızalarda kalması belki bir gencin geleceğini şekillendirecektir. Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir.

Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak ise bizlerin vazifesidir. Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler. Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu ahval ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Türkiye geneli 300 bin öğrencimizin katılacağı Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimiz'in hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan liseli gençlere ulaşmakta önemli bir adımdır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 309
Bu Ay : 1838
Toplam : 1838

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom