Kenan Doğan Toprağa Verildi

Adalet Bakanlığı eksi Müsteşarı ve Emekli Yargıtay Üyesi Yusuf Kenan Doğan, Malatya'da düzenlenen cenaze töreni sonrası toprağa verildi.

Kenan Doğan Toprağa Verildi Malatya Haber

Tedavi gördüğü Ankara GATA'da dün sabah hayatını kaybeden 71 yaşındaki Yusuf Kenan Doğan için Malatya Şehir Mezarlığı'nda cenaze töreni düzenlendi. Öğlen namazını müteakip düzenlenen cenaze törenine Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, HSYK Üyeleri Ömer Kerkez ve Mehmet Durgun, Yazıhan ilçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya Adalet Komisyon Başkanı Faruk Fidan, 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Vedat Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Malatya Barosu Başkanı Av. Enver Han, CHP Mersin eski Milletvekili Hüseyin Özcan ile Malatya Adliyesinde görevli çok sayıda hakim ve savcı katıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HSYK ve birçok kurumun da çelenk gönderdiği törende Yusuf Kenan Doğan'ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Yazıhan'ın Karaca mahallesinde toprağa verildi.

Öte yandan vefat eden Doğan, 2010 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da eleştirilerinin hedefinde olmuştu. Sivas mitinginde konuşan dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bana cezayı kesen Yargıtay'ın üst dairesindeki yargıçların daha sonra CHP'nin üst kurullarında nasıl yer aldıklarını biliyoruz" diyerek o dönem CHP Parti Meclisi Üyeliğinde görev alan Yusuf Kenan Doğan'ı eleştirmişti.

Erdoğan, Siirt'te okuduğu şiir nedeniyle Diyarbakır DGM'de yargılanmış ve 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Erdoğan'ın cezası, o dönem Naci Ünver, Uzel Kızılkılınç, Serpil Çetinkol, Muhittin Mıhçak ve Yusuf Kenan Doğan'ın görev aldığı Yargıtay Ceza Dairesince onanmıştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 855
Bu Ay : 8001
Toplam : 8001

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom