Gazeteciler Dostluk Yemeğinde Buluştu

Samsunspor maçı için Malatya'ya gelen Samsun Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Malatya'da görev yapan gazetecilerle dostluk yemeğinde buluştu.

Gazeteciler Dostluk Yemeğinde Buluştu Malatya Haber

26 yıl önce Malatyaspor-Samsunspor maçı için Malatya istikametine doğru yol alan ve içinde Samsunsporlu futbolcu ve teknik heyeti taşıyan otobüsün yaptığı kazada Samsunsporlu 3 futbolcu ile Teknik Direktör ve otobüs şoförünün hayatını kaybetmesi sonrasında iki takım taraftarları arasında başlayan gerilimin yumuşatılması için ilk adım atıldı. Malatyaspor-Samsunspor maçı için Malatya'ya gelen Samsunlu gazeteciler, kentte görev yapan basın mensupları ile dostluk yemeğinde buluştu.

Malatya gazeteciler adına konuşma yapan gazeteci Vahap Güner, YEDAŞ şirketine teşekkür ederek, "Samsun Malatyaların saygınla baktığı güzide kentlerimizde bir tanesi. Samsunspor da PTT birinci Lig'de başarıyla mücadele ediyor" dedi.

Güner, Malatya ve Samsun arasındaki dostluğu pekiştirmek için bir araya geldiklerini söyledi
Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı ise "Bu ziyaretimiz inşallah güzel şeylerin başlangıcı olur. Biz Samsun'da oynanacak maça da sizi bekliyoruz. Çünkü bundan 26 yıl önce Malatya deplasmanına çıkarken, Samsunspor'u taşıyan otobüsün yaptığı kazada 5 kişi hayatını kaybetmişti. O kaza nedeniyle Malatya olumsuz bir algı oluşturuyordu, çünkü o kaza akla geliyordu. Hem o algıyı kaldırmak için hem de iki il arasında iyi bir başlangıç yapmak için bu birlikteliği önemsiyoruz." şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 237
Bu Ay : 16373
Toplam : 16373

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom