Şeb-i Arus Programı İlgi Gördü

Yeşilyurt Belediyesi’nin düzenlediği Şeb-i Arus programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Şeb-i Arus Programı İlgi Gördü Malatya Kültür-Sanat

Hz.Mevlana'nın öldüğü günü düğün gecesi olarak kabul ettiği 'Şeb-i Arus', Vuslat Yıldönümü Anma etkinlikleri kapsamında Yeşilyurt Belediyesi’nin, kısa adı TAMUYAD olan Tasavvuf Musiki Yaşatma ve Koruma Derneği ile ortaklaşa düzenlediği dinletiside duygusal anlar yaşandı. Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Şeb-i Arus programına Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, (DAP ) Bölge Kalkınma İdaresi Genel Başkanı Adnan Demir, Defterdar Murat Yiğiter, İŞ-KUR Müdürü Vahap Toman, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Müzik Dinletisinin açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, "Hz.Mevlana, Anadolu'da İslam’ın yaygınlaşmasında önemli görevler üstlenmiş, çok büyük zorluklar çekmiş bir İslam büyüğüdür" dedi.

Hz.Mevlana'nın öldüğü günü düğün gecesi olarak kabul ettiği 'Şeb-i Arus''un büyük bir derinliği ve anlamı olduğuna dikkat çeken Başkan Polat," Hz.Mevlananın Vuslatının 742. yıldönümünü yaşamaktayız. O ki, ölümü Allah'a vuslat olarak telakki edip, Şeb-i Aruz olarak tasvir eden ve Anadolu’nun İslamlaşmasında çok önemli görevler üstlenmiş çok değerli İslam büyüğüdür. Bugün onun vuslatı dolayısıyla Malatya'nın güzide derneklerinden TAMUYAD ile birlikte düzenlediğimiz programı hemşerilerimizle buluşturduğumuz için mutluyuz. TAMUYAD Derneğini maneviyatımıza yönelik konserler verdikleri için tebrik ediyorum. Toplumda daha ileriye gitmek, en ücra noktalara kadar nüfus etmek ancak sivil toplumun eliyle mümkün olabilir. TAMUYAD Derneği de, belki birçok sivil toplum kuruluşunun boş bırakmış olduğu bir alanı doldurdu ve hizmetlerini de takdir edilecek çalışmalarla devam ettirmekteler" diye konuştu. Yeşilyurt Belediyesinin kültürel faaliyetlere her zaman destek verdiğini ve bu desteğin artarak devam edeceğini sözlerine ekleyen Başkan Polat, "Belediyeler olarak rutin belediyecilik hizmetlerini en güzel şekilde yapmak durumundayız. Aslında yarış rutin belediyecilik hizmetlerinin ötesinde olmalıdır. Yeşilyurt Belediyesi olarak kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetler alanlarında farklılık yaratma peşindeyiz" ifadelerini kullandı.

Hafız Bülent Acar tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından sahne alan TAMUYAD Topluluğu Korosu, Koro Şefi Sami Koyunoğlu yönetiminde 'Şeb-i Aruz' Müzik Dinletisini izleyicilerle buluşturdu.

Birbirinden güzel parçaların seslendirildiği konser ile tasavvuf musikisi ziyafeti gerçekleştirilen TAMUYAD Korosu, icra edilen kaside ve ilahilerle izleyenleri tam anlamıyla büyüledi. Koroda yer alan sanatçıların okudukları kasideler salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Malatya halkına unutulmaz bir gece yaşatıp muhteşem bir konser veren TAMUYAD Korosu, 1 saate yakın süren müzik dinletisinden sonra ayakta alkışlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 51
Bu Ay : 3495
Toplam : 3495

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom