Malatya Kendi Değerlerini Kaybetmemiş

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan Uluslararası Madde Bağımlılığı Sempozyumu’na katılmak üzere Malatya’ya gelen Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

Malatya Kendi Değerlerini Kaybetmemiş Malatya Haber

Adalet Bakanlığı olarak Malatya’da gerçekleştirilen sempozyuma katkı sunmaya çalıştıklarını belirten Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, sempozyumun verimli olduğuna inandığını belirtti. Menteş, “Malatya’da uyuşturucu kullanımı yaygın değil. Bunda da belediyenin ve sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarının katkısı var. Ben çocukluğumda Malatya’da yaşadım. Mahalle kültürünü biliyorum. Halen o mahalle kültürünü devam ettiriyoruz. Malatya değerlerini kaybetmemiş durumda. Bunun farkındayız. Uyuşturucu ile mücadele topyekün bir mücadele gerektiriyor. Bu sempozyum uluslar arası bir sempozyum. Bunun verileri ülke geneli için kullanılacaktır. Böyle anlamlı bir program düzenledikleri için Başkanıma teşekkür ediyorum. Biz her geldiğimizde Malatya’yı daha büyümüş ve gelişmiş olarak görüyoruz. Bunda bürokratların ve belediyenin katkısı gerçekten büyük. Malatya’mız büyükşehir oldu. Ben tekrar başkanıma çalışmalarından, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah başarılı çalışmalarına devam ederler” şeklinde konuştu.

HEDEF KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR
Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bağımlılıkla Mücadele Sempozyumu’nun çok önemli olduğunu söyledi. Hedeflerinin kötü alışkanlıkları ortadan kaldırmak olduğunu söyleyen Başkan Çakır, “Bu sempozyum, bağımlılığa dikkat çekmek ve aileleri uyarmanın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının soruna sahip çıkmasını sağlamak adına önemli bir program. Hedefimiz Malatya’da bu tür kötü alışkanlıkları tamamen ortadan kaldırabilmek. Gençlerimizi uyararak, öncesinde eğitebilmek ve kötü alışkanlıklara, bağımlılıklara karşı bilinçli yetişmelerini sağlamaktır. Bu tür yapı içerisine düşünleri de kurtarmak, sağlığına kavuşturmaktır. Biz yerel yönetimler olarak Malatya’nın sosyalleşmesi ve gençlerimizin toplum için daha faydalı bir birey olmaları adına birçok etkinlik düzenliyoruz. Eğitim merkezlerinde sosyal ve kültürel olarak çocuklarımızın eğitimlerine yönelik çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, günün anısına Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş’e kayısı kristali ile kuru kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 725
Bu Ay : 5091
Toplam : 5091

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom