İkinci Üniversitenin Yeri Değerlendirildi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, katıldığı televizyon programında Malatya’ya yapılması planlanan ikinci üniversitenin yeri hakkında değerlendirme yaptı.

İkinci Üniversitenin Yeri Değerlendirildi Malatya Eğitim

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, katıldığı televizyon programında Malatya’ya yapılması planlanan ikinci üniversitenin yeri hakkında değerlendirme yaptı. Polat, “Malatya’ya bu hizmetin gelmesi çok önemli, nerede olursa olsun. Ben tek başıma karar veremem, heyet olarak alternatifleri önümüze koyacağız, ortak irade neye karar verirse onu uygulayacağız” dedi.

Vuslat TV’de bir programına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya’ya yapılacak olan ikinci devlet üniversitesi hakkında konuştu. Başkan Polat, “Seçim vaatlerimizden biriydi 2. devlet üniversitesi ama yeri neresi olur bununla ilgili teknik bir çalışma yapılması gerekli. Yapılacak teknik çalışmanın sonucunda hangi bölgeye yapılması daha uygunsa o bölgemizde olacak. Ben elbette ki Yeşilyurt sınırları içinde olmasını isterim, ama asıl ölçeğim şu, teknik ve imkan olarak neresi daha uygunsa üniversite oraya kurulsun” diye konuştu.

Programda ikinci devlet üniversitesinin, binlerce dönüm arazisi olan ve işlevini büyük ölçüde yitiren eski Şoför Er Eğitim Alayı’nın bulunduğu Altay Kışlası arazilerine kurulması yönündeki öneriler hakkında konuşan Başkan Hacı Uğur Polat, ortak irade ile hareket edeceklerini söyledi. Polat, “Biz 2. üniversitenin Yeşilyurt bölgesinde olmasını isteriz ama Battalgazi bölgesinde olması da bizim açımızdan bir mahsur olmaz.

Malatya’ya bu hizmetin gelmesi çok önemli, nerede olursa olsun 2. üniversite Malatya’nın hem kültürel yapısına hem eğitim yapısına hem de ticari yapısına katkı sunacaktır. Yer konusunda milletvekillerimiz, il teşkilatımız, büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarının yer aldığı bir heyet karar verir. Ben tek başıma karar veremem, heyet olarak alternatifleri önümüze koyacağız, ortak irade neye karar verirse onu uygulayacağız” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin konut ve alt merkez yapmak için talip olduğu Altay Kışlası arazilerini vermeye Milli Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı sıcak bakmazken, ikinci üniversite kurulması için arazilerin tahsis edilebileceği belirtiliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 198
Bu Ay : 198
Toplam : 198

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom