Analig Basketbol Müsabakaları Başladı

Analig Basketbol Grup Müsabakaları Malatya’da başladı.

Analig Basketbol Müsabakaları Başladı Malatya Spor

10 ilden toplam 10 erkek ve 5 bayan takımın katılımıyla başlayan Analig müsabakaları öncesi Atatürk Spor Salonu’nda açılış seremonisi düzenlendi. Açılış seremonisine Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen, İl Temsilcisi Hasan Ali Epik, illerden gelen sporcular ve antrenörler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı bir konuşma yaptı.

Fındıklı yapılacak organizasyonun aynı zamanda bir seçme niteliği taşıdığını belirterek, ‘’Anadolu Yıldızlar Liginin Gençlik Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenmekte her ilin kulüpler arası değil il karmaları arasında yapılan bir müsabakadır.

Bu açıdan oldukça önem taşımaktadır. Zira kulüpler arası müsabakalarda biri şampiyon oluyor bildiğiniz gibi Gruplara, Yarı finallere ve Türkiye Şampiyonalarına gitmekte. İkinci kulüpte çok iyi bir çocuğumuz var ise o çocuk değerlendirilememekteydi. Dolayısıyla il karmaları şeklinde düzenlenen bu müsabakada branşlarımız da voleybol, basketbol, hentbol, masa tenisi, yüzme birçok branşta yapılıyor müthiş faydalar, müthiş kazanımlar elde edeceğiz. Anadolu yıldızlar ligi hem yaş kategorisi açısından hem de ana statüsü açısından oldukça önem arz etmektedir.

Branşlarımızdan gelecekte yeni yeni birçok sporcuyu kazandırmak amacıyla yapılmaktadır. Dolasıyla yapmış olduğumuz iş fevkalade önemli bunun bilincinde olalım. Malatya da bugün basketbol grubunu icra etmekteyiz. Sonuç ne olursa olsun Önemli olan dostluk kazansın, Türk sporu Türk basketbolu kazansın hepinize saygılar sunuyorum. Tüm sporcularımız, antrenörlerimiz, hakemlerimiz, tertip kurulumuz, gençlik spor şube müdürümüz ve tesis sorumlularımız başta olmak üzere teşekkürlerimiz sunuyorum.’’ dedi. İl Müdürünün konuşmasının ardından Analig Yıldız Erkek Basketbol grup müsabakaları başladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 6
Bu Ay : 2490
Toplam : 2490

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom