Dağcılık Şampiyonası Malatya'da Yapılacak

Malatya, Dağcılık Türkiye Şampiyonası’na dördüncü kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Dağcılık Şampiyonası Malatya'da Yapılacak Malatya Spor

Malatya Dağcılık İl Temsilcisi Faruk Akçınar, dağcılık sporunun Malatya’da büyük gelişim gösterdiğine dikkati çekerek, 3 yıldır Malatya’da gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası’nın bu yıl da Malatya’da yapılacağını söyledi.
Gençlik ve Spor Hizmetleri adı altında 25 lisanslı sporcularının aktif bir şekilde şampiyonaya hazırlandığını söyleyen İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Faruk Akçınar, şampiyona hazırlıklarının üniversite yerleşkesi içerisinde devam ettiğini kaydetti.

Dağcılık branşını daha ilgi gören bir branş haline getirmek için çalıştıklarını belirten Akçınar, “Dağcılık branşını ilgi gören bir spor branşı haline getirmek için geceli gündüzlü çalışıyoruz. İnönü Üniversitesi’nde bulunan tırmanış duvarımızı aktif hale getirdik. Sporcularımız burada çalışıyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dağcılık Kulübü’müzde 25 lisanslı sporcumuz var. Kasım ayında dağcılık hakem kursumuzu açtık. Büyük ilgi gördü. Biz bu branşı okullara da yayma çabasındayız. Geçen yıl milli takıma 1 sporcumuzu gönderdik. Gülşah Selçuk arkadaşımız milli formayı giydi. Bu sene de birkaç sporcumuz milli olmaya aday durumda. Haftanın belli günleri çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dağcılığın bir kolu olan spor tırmanışı branşında da çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Türkiye Şampiyonası 3 yıldır ilimizde yapılıyor. İnşallah 4’üncü şampiyonayı da Mart ayında Malatya’da yapacağız. Bu önemli olay gayretli çalışmamızın sonucunda olmuştur. Dağcılığa merakı olan herkesi kulübümüze davet ediyorum. Dağcılık sporu hem bedensel, hem de ruhsal gelişim açısından önemli bir branştır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 404
Bu Ay : 7550
Toplam : 7550

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom