Battalgazi İçin Söyledik

Battalgazi Belediyesi tarafından hazırlanan “Battalgazi İçin Söyledik” isimli klibin tanıtımı yapıldı.

Battalgazi İçin Söyledik Malatya Haber

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, güzel bir çalışmanın ortaya çıkarıldığını belirterek, tanıtım klibine katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Battalgazi İçin Söyledik” isimli tanıtım klibinde yer alan ve yapımında katkısı bulunanlarla bir araya geldi. Burada ilk olarak Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Müşaviri Kemal Deniz tarafından tanıtım klibinin çalışmaları hakkında kısa bilgiler verildi. Deniz’in konuşmasının ardından Battalgazi Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Battalgazi Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu ile ortaklaşa hazırlanan “Battalgazi İçin Söyledik” isimli tanıtım klibinin gösterimi yapıldı.

Güzel bir tanıtım klibinin ortaya çıktığını belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, güzel bir müzik şöleninin yapıldığını ifade etti. Gürkan, “Ruhumuzu dinlendirdiniz. Müzik ruhun gıdasıdır. Bir memleket sanatçılarından yoksunsa, o memleketin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Yani olayları bütünleştirip zihninizde kurguladığınızda insan neyse devlette odur” dedi.

Devletin işleyişiyle insan organlarının işleyişinin aynı olduğunu ifade eden Gürkan, sağlıklı bir toplumun, sağlıklı bir milletin ortaya çıkması için bütünüyle değerlerine sahip çıkması gerektiğini belirtti. Gürkan, “Eğer bugün ülkemizde yurdun Doğu ve Güneydoğusu’nda yaşanan sıkıntılar, şehirlerimizin varoşlarında yaşadığımız sıkıntılar ve şehirlerimizin sosyal statü anlamında yüksek seviyede olan insanların depresyonda olduğuna baktığımızda, temelinde ruh hadisesinde yani müzik ruhun gıdasıdır dedik ya işte ruhun eksik ve aksak olduğunu görürüz. Biz belediyeciliği sadece bir dönem için yapılan hizmet olarak değil, geçmiş bin yılların nasıl belediye başkanı olunur, gelecek yüzyılların, bin yılların belediye başkanı nasıl olunur, onun misyonu ve vizyonu içerisinde bunları nasıl sahiplenir, bu anlayış içinde hareket ettik.

Belediyemizin Kültür ve Sosyal işlerinin hazırlamış olduğu müzikle birlikte, Malatya’mızın, Battalgazi’mizin tarihi mekanlarının tanıtılması önemli bir düşünce olmuştur. Ben arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Bu çalışmada görev alan sanatçı arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Ve kendilerine özel hayatlarında da, sanat yaşamlarında da başarılar diliyorum. Şunu tüm içtenliğimizle söylememiz gerekiyor, toplumları yönetenler, yönlendirenlerin elin parmakları sayısı kadardır. Hiç bir zaman sayısal çoğunluk veya nicelik diye tabir ettiğimiz kalabalıklar toplumları yönlendiremezler. Toplumları yönlendirenler az insanlardır. Bunların büyük ekseriyeti de sanatçı düşüncesinde olan ileri vizyonel düşünceye sahip olan arkadaşlarımızdır. Bugün Malatya’mızdaki sanatçılarımızın böyle bir çalışma içinde bulunmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.4

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit, ZER TV Yönetim Kurulu Başkanı Ebuzer Aydın ve Vuslat TV Haber Müdürü Pınar Kantarcıoğlu’da Battalgazi ilçesinin tarihi ve kültürel yapısının tanıtımına yönelik güzel bir çalışmanın yapıldığını ifade etti. Klibin televizyonlarda ve internette yayınlanmasının ardından sosyal medyada tıklanma rekorları kırdığı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 468
Bu Ay : 3112
Toplam : 3112

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom