Türkiye'de Bir İç Göç Yaşanıyor

CHP Malatya il Kadın Kolları kongresinde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Türkiye'de bir iç göç yaşanıyor" dedi.

Türkiye'de Bir İç Göç Yaşanıyor Malatya Siyaset

Battalgazi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen CHP İl Kadın Kolları kongresine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, son dönemlerde Cizre ve Silopi'de öğretmenlerin ve bölge halkının kentten kaçışı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Diyarbakır’dan Şırnak’a kadar Türkiye’de bir iç göç yaşanıyor. Dış göçü biliyoruz, bunu yaşadık. Suriye’den 5 milyona yakın insan göç etti. Tarihimizde ilk kez maalesef cumhurbaşkanının tek adamlık hayali uğruna bir büyük çaplı iç göç yaşanıyor. Yaklaşık 300 bine yakın insan göçmüş durumda, bir o kadar insanın da göç edeceği düşünülüyor.

Ülkenin 2 milyon insanın yaşadığı yerlerde sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş bulunuyor. Bir sıkıyönetim hali ülkenin her yanında var. Bir sıkıyönetim hali ki 12 Eylül döneminde yaşamadığımız darbeci paşaların yaşamadığını yaşıyoruz. 12 Eylül’de gazetelere sansür uygulanırdı. 12 Eylül darbesinden sonra gazetelere birkaç gün sansür uygulanır, kısa süreli yayın yaptırılamazdı. Şimdi gazetelere, basın kuruluşlarına el konuyor. Havuz haram medyası yoluyla yeni köşe yazarları, yeni medya organları üretiliyor. 12 Eylül darbesinde yaşamadığımız bir şeyi daha yaşadık; geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en önemli gazetelerinin birinin hem genel yayın yönetmeni hem de Ankara temsilcisi tutuklandı" dedi.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz da parti olarak siyasal yapılanmalarında kadına en fazla yer veren siyasi oluşum olduklarını ifade etti.

Seçime tek liste ile giden mevcut CHP Malatya Kadın Kolları İl Başkanı Güllü Tuncer de, kadının toplumda saygın yerinin bulunduğu, kadın cinayetlerinin olmadığı, toplumun hiçbir yerinde şiddetin bulunmadığı bir Türkiye hayal ettiğini söyledi. Yapılan seçimde Güllü Tuncer, yeniden başkan seçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 464
Bu Ay : 3908
Toplam : 3908

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom