Terör Operasyonlarını Değerlendirdi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi halkının, terör örgütünün baskısından ve zulmünden kurtarılması gerektiğini söyledi.

Terör Operasyonlarını Değerlendirdi Malatya Haber

TRT Haber kanalında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Av. Bülent Tüfenkci, son günlerde bölgede sürdürülen terör operasyonlarını değerlendirdi. Bölgeyi bilen biri olarak orada yaşayan halkın bir an önce terör örgütünün baskı ve zulmünden kurtarılması gerektiğini ifade eden Bakan Tüfenkci, örgünün son olarak insanların hak ve hürriyetlerini engellediğini söyledi. Hendeklerin kazılması ile bölgedeki insanların özgürlüklerinin ellerinden alındığını belirten Tüfenkci, terör örgütünün halka yaptığı zulümden bahsetti. Devletin bu duruma artık seyirci kalamayacağını ifade eden Bakan Tüfenkci, 90’lı yıllarda sürdürülen mücadeleden çok farklı bir mücadele yöntemi sergilediklerini söyledi.

Bir tek sivil vatandaşın burnunun bile kanamaması için güvenlik güçlerinin günlerce sabırla beklediğini ifade eden Tüfenkci, “Gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı ben buradan bir kez daha güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. Ciddi anlamda sokakları temizliyorlar ve netice itibari ile de Cizre’de de Silopi’de de hiçbir terör örgütü mensubu kalmayana kadar mücadelemiz devam edecek” diye konuştu.

Bölgede sürdürülen operasyonlar nedeniyle Habur Sınır Kapısı’nın da geçici olarak kapatıldığını hatırlatan Bakan Tüfenkci, İçişleri Bakanlığı’nın talebi ile sınır kapısını kapattıklarını söyledi. Irak’a giden ihracat ürünlerinin sürdürülen operasyonlardan zarar görmemesi adına bu kararı aldıklarını belirten Tüfenkci, operasyonların sona ermesi ile kapının yeniden açılacağını ifade etti.

Malatya’dan 19 yıl aradan sonra ilk kez bir bakan çıkmasının da hatırlatılması üzerine konuşan Bakan Tüfenkci, “Malatyalı bir milletvekiline bakanlık görevi verilmesi sadece Malatya’da yaşayan hemşerilerim değil il dışında yaşayan Malatyalı hemşerilerimde de sevinci ve heyecan oluşturdu.Bu anlamda Malatyalı hemşerilerimiz Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza her zaman teşekkürlerini ifade ediyorlar” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 75
Bu Ay : 1657
Toplam : 1657

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom