MASTÖB'den Hekimhan'a Isıtıcı Yardımı

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Malatya Şubesi, Hekimhan'da meydana gelen depremden dolayı mağdur olan vatandaşlara elektrikli ısıtıcı yardımında bulundu.

MASTÖB'den Hekimhan'a Isıtıcı Yardımı Malatya İlçe

MASTÖB Malatya Şube Yönetimi önce Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğlu'nu ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu. MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, depremden dolayı mağdur olan Hekimhan halkına ve depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Cengiz, “Bizim için tek sevindirici olan çok şükür ölümlü ve çok büyük yıkımların olmadığı bir deprem olması. Allah bir daha böyle depremler ve acılar yaşatmasın. Biz millet olarak böyle günlerde birbirimize kenetlenmeyi çok şükür iyi biliyoruz. Bizde MASTÖB olarak elimizden geldiği kadar acılara bir nebzede olsa ortak olmak istedik. Bugün de elektrikli ısıtıcılarını teslim etmek için Hekimhan’a geldik. MASTÖB Genel Başkanımız Adil Gevrek, yönetimi ve Malatya şubesi olarak her zaman sizlerin yanındayız. Hekimhan'ın ve Malatya'mızın emrindeyiz” dedi. Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğlu ise MASTÖB yönetimine gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

MASTÖB Malatya Şube yönetimi daha sonra Hekimhan Kaymakamı Tunahan Efendioğlu’nu ziyaret etti. Bu tür afetlerde her şeyi devletten beklemenin yanlış olduğunu kaydeden MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, sivil toplum örgütleri ve iş adamlarının da vatandaşlara yardım elini uzatması gerektiğini vurguladı.

Hekimhan Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, yardımlarından dolayı MASTÖB'e teşekkür etti. Kaymakam Tunahan Efendioğlu, “Sivil toplum kuruluşları devletin belki göremediği yerleri görebilir. Bu yüzden devlet olarak bizler, sivil toplum kuruluşlarını çok önemsiyoruz. Depremde bizler elimizden geldiği kadar her yere, her haneye ulaşmaya, onların ihtiyaçlarını görmeye çalıştık. Depremzedelerin acil ihtiyaçlarını belirleyerek, bir an önce yardım yapmaya vatandaşımızın yaralarını sarmaya çalıştık” diye konuştu.

MASTÖB Malatya Şube Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, daha sonra petekli elektrik ısıtıcıları Kaymakamlığa teslim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 156
Bu Ay : 7793
Toplam : 7793

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom