Bilim Merkezine Yoğun İlgi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde SODES kapsamında Malatya’da kendi alanında bir ilk olan Bilim Merkezi, büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında hizmete giren merkezi bugüne kadar 5 bini aşkın öğrenci ziyaret etti.

Bilim Merkezine Yoğun İlgi Malatya Haber

SODES kapsamında desteklenen “Malatya Bilim Adamlarını Yetiştiriyor” projesi çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki Sanat Galerisi’nde kurulan Bilim Merkezi, ilk ve ortaöğrenimdeki öğrencilerin akınına uğruyor. Programlı ve serbest girişli olarak hizmet veren Bilim Merkezi, görevli öğretmenler nezaretinde gezilebiliyor. 70 bilimsel deneyin bulunduğu merkez, ilk ve orta öğrenimdeki öğrencilerin fen bilimleri ve matematik ders müfredatlarına uygun olarak hizmet veriyor. Merkezi ziyaret eden öğrenciler, teorik derslerini uygulamalı olarak gerçekleştirebiliyor. Merkezi keyifle gezen öğrenciler, dersleri eğlenerek öğreniyorlar.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde kurulan Bilim Merkezi, velilerle birlikte çocukların da ziyaretine açık bulunuyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 652
Bu Ay : 8711
Toplam : 8711

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom