Çiftlik Caddesi Yol Çalışması Sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Bostanbaşı Caddesini Yeşilyurt yoluna bağlantı yol açma çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken, çalışmalarda önemli mesafeler katedildi.

Çiftlik Caddesi Yol Çalışması Sürüyor Malatya Haber

Bostanbaşı’nda imar planında yer alan yol projelerini bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, yolun bitirilmesiyle birlikte mevcut çevre yolu trafiğinin rahatlaması noktasında da önemli katkılar sunacak.

 

35 metrelik genişliğindeki yolun yüzde 80’i tamamlandı

2.5 kilometre uzunluğunda  ve 35 metre genişliğinde açılan Çiftlik Caddesi, aynı zamanda Bostanbaşı Mahallesini Yakınca Mahallesine bağlıyor. Yolun 2 kilometrelik bölümünü tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, kalan 500 metrelik bölümünde ise çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

120 bin m3 dolgu yapıldı

Yol üzerinde bugüne kadar 120 bin m3 dolgu çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, tamamlanan 2 kilometrelik bölüme mıcır malzemesi serdi.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin planlanan çalışmaları hayata geçirme noktasında yaz-kış demeden çalıştığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaz aylarındaki yoğun temponun, kış aylarında da sürdüğünü söyledi.

Çakır: Batı bölgesinde trafik yoğunluğu azalacak

35 metre genişliğinde açılan Çiftlik Caddesinin, Malatya çevre yolunun batı bölgesindeki trafik yoğunluğunu azaltacağını ifade eden Başkan Çakır, “Açılan caddemiz Bostanbaşı Caddesini Yeşilyurt çevre yoluna bağlıyor. Planlanan yol çalışmasının birinci etabı bitmek üzere çalışmanın ikinci etabında Çiftlik Caddemizi Fahri Kayahan Bulvarına bağlayacağız. Üçüncü etap ise tamamen Yakınca Mahallemiz içinden geçecek. Bütün projeler bittiğinde batı-doğu istikametinde yeni bir yola kavuşmuş olacağız. Sağlıklı şehirleşmenin en vazgeçilmez unsuru doğru planlanmış yol çalışmalarıdır. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada yoğun mesai harcayan bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 792
Bu Ay : 2321
Toplam : 2321

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom