Vatandaşlara Kanser ve Obezite Anlatılacak

Battalgazi Belediyesi, Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile halk sağlığı için büyük öneme sahip olan Halk Sağlığı Bilgilendirme Eğitim Programları hayata geçiriyor.

Vatandaşlara Kanser ve Obezite Anlatılacak Malatya Eğitim

Programlar kapsamında, kanser ve obezite gibi birçok başlıkta vatandaşlar bilgilendirilecek.

5 Ekim 2015 tarihinde Dünya Yürüyüş Günü ve Ekim ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme etkinlikleri ile başlayan bilgilendirme eğitim faaliyetleri, Halk Sağlığı Bilgilendirme Eğitim programları ile devam edecek. Kanser farkındalık eğitimi, emzirme eğitimi, ağız ve diş sağlığı eğitimi, sağlıklı beslenme obezite eğitimi, aile planlaması ile çocuk ihmal ve istismarı farkındalık eğitiminin verileceği programlara, Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli Doktor Özgür Özdemir, Doktor Selma Aydın Felek, Diş Hekimi Şelale Şahin, Sosyolog Meltem Seven, Diyetisyen Eda Şahan ile ebeler Yeliz Tanberk, Selin Sever Özbay, Nilüfer Adıgüzel ile Aysel Kutlu Ürkmez katılacak.

Kadınlara yönelik yapılacak bilgilendirme eğitim programının ilki Battalgazi ilçesinde bulunan Hasırcılar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen programın ilkinde “Kanser Farkındalık Eğitimi” Dr. Özgür Özdemir tarafından verildi. Bilgilendirme eğitim faaliyetinde konuşan Dr. Özdemir, kanser hastalığına dikkat çekerek, kanserde erken teşhisin önemine dikkat çekti.

Battalgazi Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışının en iyi örneklerini sergilediğini belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, insan sağlığını korumaktan daha önemli hiçbir şeyin olmadığını söyledi. İnsan sağlığını korumada eğitimin büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Başkan Gürkan, “Biz göreve geldiğimiz ilk günden beri önemsediğimiz tek şey insanlarımızın sağlığını korumak ve bunun için üzerimize düşen görevi yerine getirmektir. İlçemizin temizliğine, ilaçlanması gibi farklı birçok hizmeti eksiksiz yerine getiriyoruz. Halk Sağlığı Müdürlüğümüzle de çok anlamlı bir eğitim programına imza atıyoruz. İlçe sakinlerimizden ricamız bu eğitim programlarına katılmalarıdır. Çünkü sağlık ihmale gelmez” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 301
Bu Ay : 819
Toplam : 819

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom