20 Yazar Öğrencilerle Bir Araya Gelecek

Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa organize ettiği Yeşilyurt Kitap Yurdu Projesi’nin 2015-2016 yılı ilk programı gerçekleştirildi.

20 Yazar Öğrencilerle Bir Araya Gelecek Malatya Kültür-Sanat

 Proje kapsamında 20 yazar 70 okulda öğrencilerle bir araya gelecek.

Yeşilyurt Kültür ve Sanat Yurdu Projesi kapsamında çok önemli yazarlar ve sanatçılar Malatyalı sanatseverlerle buluşacak. 2016 yılının Haziran ayına kadar devam edecek proje kapsamında davet edilen 20 yazar 70 okulda öğrencilerle bir araya gelecek. Yeşilyurt Kültür ve Sanat Yurdu Projesi’nin ilk konuğu Yazar Ahmet Turgut oldu. “Hz. Hasan ve Özlenen İç Barış” konulu panel için Malatya’ya gelen yazar Turgut’un programı oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Beydağı Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, projenin büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

Polat, “Bizler yerel yöneticiler olarak çok çeşitli alanlarda görev yapıyoruz. Ama çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimi için yazarlarla buluşmasını amaçlayan projeyi çok önemsiyoruz. Allah’ın (c.c.) Kuran-ı Kerim’de ilk emri ‘Okudur.’ Burada tefsir oku, hadis oku, tıp oku, uzay oku, insan oku falan demiyor sadece ‘Yaradan Rabbinin adıyla oku’ diyor. Okumayı asla sınırlandırmıyor, herhangi bir alanda okumayı önermiyor, hepimizin dünyayı, insanı, tarihini, tefsiri, Peygamber Efendimizi okumamız gerekiyor. Projenin üçüncü dönemi hayırlı ve uğurlu olsun. Proje kapsamında 20 yazardan sekizi halka açık konferanslar düzenleyecek. Bugün Ahmet Turgut’un okullarda gerçekleştireceği söyleşisinin ardından akşam Kongre Ve Kültür Merkezi’ndeki konferansla başlayacak” diye konuştu.

Üç yıldır devam eden Yeşilyurt Kitap Yurdu Projesi’nin bu eğitim-öğretim döneminde “Yeşilyurt Kültür ve Sanat Yurdu” olarak devam edeceğini belirten Kaymakam Babahanoğlu, 20 yazarın çeşitli söyleşi, imza kampanyası ve konferans düzenleyeceğini kaydetti. Babahanoğlu, “Geçtiğimiz yıl 13 olan yazar sayısını bu yıl 20’a çıkardık. Bu sene Valimizin de katkılarıyla yaklaşık 225 bin TL’lik SODES Projemiz kabul oldu. Bu sayede ülkemizin önemli yazarların kitaplarını alacağız. Okullardaki kütüphanelere dağıtacağız, ardından öğrencilerimiz yazarlarla buluşacak. 20 yazarın 8’i halka açık konferans düzenleyecek. Bugün Ahmet Turgut’un söyleşisi ve akşamki konferansla başlayacak olan projemiz 2016 yılının Haziran ayına kadar devam edecek. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ında bu projeye çok büyük katkıları oldu” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Yeşilyurt Kültür ve Sanat Yurdu Projesi’nin ilk konuğu olan Yazar Ahmet Turgut, kısa bir söyleşide bulundu. Ahmet Turgut daha sonra öğrencilere kendi kitabını imzalayarak dağıtımını yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 779
Bu Ay : 5669
Toplam : 5669

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom