Battalgazi Belediyesi Araç Parkını Güçlendirdi

Battalgazi Belediyesi almış olduğu finişer, freze, mini loder, disrtribütör ve trayler ile araç parkını güçlendirdi.

Battalgazi Belediyesi Araç Parkını Güçlendirdi Malatya Haber

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “100 yıllık belediyelerde bulunan araç gereçlerin hepsi Battalgazi Belediyesi’nde var” dedi.

Araç parkına kattığı güçlü iş makineleri ve araçlar ile kaliteli hizmet üretiminde iddialı bir konuma gelen Battalgazi Belediyesi, 2015 yılı içerisinde yaklaşık 300 km asfalt yol yapımını gerçekleştirdi. Yeni alınan araçlarla birlikte Battalgazi Belediyesi’nin daha kaliteli ve hizmette verimliliği artıracağını belirten Battalgazi belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kurumsallaşma olgusu içerisinde araç ve gereçlerin çok önemli olduğunu ifade etti.

Gürkan, “Battalgazi Belediyesi 2014’ün Mart ayından itibaren metropol belediye olarak hizmet vermeye başladı. Bu yeni belediye hüviyetine kavuşmasıyla birlikte 20 bin nüfustan 300 bin nüfusa ulaştı, 550 bin nüfuslu bir ilçe hüviyetine büründü. Tabi alanın genişlemesi, nüfusun artması itibariyle de mevcut araç gereçlerin kafi olmayacağı aşikar bir şekilde ortaya çıktı. Bu anlamda öncelikle vatandaşın istediği hizmetlerin yerine getirilmesi noktasında bir taraftan temizlik araç ve gereçlerin kiralanması suretiyle çalışmalar yapıldı ve hizmet satın alınması gerçekleştirildi. Diğer taraftan da kendi iş ve işlemlerin yapılması için araç parkının arttırılması gerekiyordu. Bu anlamda 100 yıllık bir belediyeyi düşündüğünüzde gerekli olan araç gereçlerin hepsi şu an da belediyemizde mevcuttur. Bu araçlar sıfır kilometre olarak Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla alınmış ve Battalgazi halkının hizmetine sunulmuştur” diye konuştu.

Başkan Gürkan, saatte yaklaşık 200 ton asfalt üretimi yapacak olan bir asfalt şantiyesine sahip olduklarını belirtti. Gürkan, “Şu anda bizim saatte yaklaşık 200 ton asfalt üretecek olan asfalt şantiyemizin temeli atıldı, çalışmalar bitmek üzere, önümüzdeki bir aylık süreç içerisinde de faaliyete geçecektir. Tabi asfalt fabrikamızın faaliyete geçmesiyle birlikte finişer, asfalt kazıyıcı diye tabir ettiğimiz frezeler bu ağır iş makineleri çoğu belediyelerde yoktur. Bugün Battalgazi Belediyesi'nde kepçesinden, greyderlerine, kamyonlarından, fineşerlerine, frezesinden diğer ağır iş makinelerine kadar hepsi şu an da Battalgazi Belediyesi'nin araç parkında yer alıyor.

Bu anlamda Battalgazi Belediyesi şu ana kadar vatandaş memnuniyetini esas alan çalışma esaslarını benimsemiştir. Bundan sonra da Battalgazi Belediyesi kendi alan ve ölçeğinde Türkiye'de bir standart yakalama anlayışı içerisinde çalışmalarını yürütecektir. Bu çalışmalarda araç gereç parkınız ne kadar güçlü olursa, hizmetlerinizde o denli hızlı ve kaliteli olacaktır. Biz araç gereç parkımızı her geçen gün zenginleştirerek Battalgazi halkına daha kaliteli hizmet götürmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 69
Bu Ay : 1651
Toplam : 1651

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom